Tradycyjnie już, w trakcie Adwentu o 6.30 w szkolnej kaplicy pojawiali się nasi uczniowie, ich rodzice, nasi absolwenci i nauczyciele, wszyscy ci, którzy chcieli uczestniczyć w roratnich mszach św. Czas cichej i wyśpiewanej modlitwy był wyjątkowo piękny i w niepowtarzalny sposób przygotowywał wszystkich na tajemnicę Narodzenia.
30 listopada obchodziliśmy w Dzień Życzliwości. W ramach tego święta Helpsterzy przygotowali charytatywną fotobudkę, a także można było wziąć udział w wyzwaniu patrzenia sobie w oczy (co nie jest wcale takie proste, jak się zdaje!) oraz zostać "hugged", co dawało wszystkim dużo dobrej energii :) Oprócz tych akcji, w szkole zostały rozwieszone plakaty "weź to, czego potrzebujesz", które przypadły Wam do gustu, bo nie została na nich ani jedna karteczka. To był świetny czas i już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Życzliwości. A wszystkim życzymy, aby taki dzień był codziennie.
Dominika Dobosz, uczennica klasy III GB (nauczyciel języka francuskiego - p. E. Karpińska) wzięła w grudniu udział w III Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym "Bleu Blanc Rouge Ça bouge 2017" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. Zdjęcia miały nawiązywać tematycznie do kolorów flagi Francji i ukazywać ruch. Zrobione przez Dominikę zdjęcie zajęło II miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz zdobytej cennej nagrody!
Dnia 6 grudnia grupa 15 uczniów z klasy 1A, 1D, 2A, 2D uczestniczyła w kolejnych zajęciach na Uniwersytecie Medycznym w ramach projektu, ”MisjaMED”. W Zakładzie Zdrowia Publicznego odbyły się zajęcia z dietetyki (liczenie BMI, zapotrzebowanie energetycznego, układanie jadłospisu), a w Zakładzie Mikrobiologii uczniowie mieli możliwość barwienia bakterii metodą Grama, wykonywania posiewów i antybiogramu, a także zgłębiali tajniki genetyki (izolacja DNA z bakterii, technika PCR, elektroforeza).
W dniach 4-7 grudnia 2017 r. odbyły się nasze szkolne adwentowe dni skupienia, które prowadził dla nas ks. Krzysztof Orlicki. Ks. Krzysztof, mówiąc o Adwencie, mówił o czasie zmian – zmian w myśleniu o Kościele i wierze, do której warto i trzeba się przyznawać, a także o talentach, które każdy z nas w sobie nosi. Zapraszamy do galerii zdjęć.
W dniu 29 października 2017 roku w Bursie Szkolnej nr 1 przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki odbył się I Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Rabińska z klasy 3gD, Rozalia Kramek z klasy 2A, oraz Franciszek Lewocki z 3C pod opieka p. Łukasza Jemioły.
W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób, w różnym przedziale wiekowym. Jednak jury najbardziej przypadł do gustu występ właśnie naszych uczniów. Wiktoria fantastycznie zaśpiewała a Rozalia i Franciszek akompaniowali, również na bardzo wysokim poziomie. Zgodną decyzją jury nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce!
Uczeń klasy 3C, Arkadiusz Chmielewski, został laureatem prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Jesienne Debiuty Poetyckie, z tytułem Talent Roku 2017 (opiekun: p. Danuta Bilińska). Arek został nagrodzony m.in. indeksem na dowolny kierunek studiów na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz publikacją w tomie "W poprzek słów". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniach od 17 do 20 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły Jolanta Wójtowicz, Aleksandra Oleszek, Helena Klocek i Arkadiusz Gromek, laureaci międzynarodowego konkursu "Młodzież pisze wiersze" w kategorii tłumaczenia wierszy z języka niemieckiego na język polski, wzięli udział w uroczystej prezentacji nagrodzonych prac, która odbyła się w Berlinie. Zwiedzili również kilka zakątków tego miasta, m.in. Pałac Charlottenburg, Muzeum Przyrodnicze oraz Akwarium przy berlińskim zoo. Nad naszymi uczniami opiekę sprawowała pani Dorota Koper. Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!
20 listopada 2017r. grupa piętnastu uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie w ramach projektu Misja MED.
Uczniowie z klas 1D, 1A, 2A i 2D, którzy przebrnęli przez sito kwalifikacji, będą mieli możliwość uczestniczenia w cyklu zajęć prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Medycznego (18 modułów tematycznych). Spotkania rozpoczęły się od ćwiczeń doskonalących komunikację interpersonalną, pobudzających do kreatywnego myślenia oraz wymagających sprawności ruchowej. Kolejne zajęcia odbyły się w Stomatologicznym Centrum Klinicznym UM. Każdy z uczestników miał między innymi możliwość wykonania wypełnienia w uzębieniu Oskara.
Wdniu 18 listopada 2017 o godzinie 10.30 w sali 109 odbędzie się zebranie Rady Rodziców Gimnazjum i Liceum.
W sobotę 18 listopada br. zapraszamy Rodziców na zebranie oraz konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Program zebrania dla liceum:
klasy 1
godz. 11.00 - 11.40 – spotkanie w auli: Nasze dzieci - "dzieci sieci". (dr Katarzyna Hartfil)
godz. 11.45 - 12.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 12.15 - 13.30 – konsultacje z nauczycielami
klasy 2
godz. 11.00 - 11.40 – spotkanie w sali gimnastycznej: Jak zmotywować a nie zdołować - wskazówki praktyczne. (mgr Justyna Kozłowska)
godz. 11.45 - 12.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 12.15 - 13.30 – konsultacje z nauczycielami
klasy 3
godz. 11.45 - 12.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 12.15 - 13.30 – konsultacje z nauczycielami
W dniu zebrania z Rodzicami należy liczyć się z trudnościami z parkowaniem samochodów na szkolnym parkingu. Prosimy w miarę możliwości o parkowania pojazdów poza terenem szkoły.
W sobotę 18 listopada br. zapraszamy Rodziców na zebranie oraz konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Program zebrania dla gimnazjum:
klasy 2
godz. 9.00 – 9.40 spotkanie w sali gimnastycznej: Jak zmotywować a nie zdołować - wskazówki praktyczne. (mgr Justyna Kozłowska)
godz. 9.45 – 10.30 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 10.30 – 11.45 – konsultacje z nauczycielami
klasy 3
godz. 9.00 – 9.40 – spotkanie w auli z wicedyrektorem p. Joanną Jasieczek nt. egzaminu gimnazjalnego
godz. 9.45 – 10.30 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 10.30 – 11.45 – konsultacje z nauczycielami
W dniu zebrania z Rodzicami należy liczyć się z trudnościami z parkowaniem samochodów na szkolnym parkingu. Prosimy w miarę możliwości o parkowania pojazdów poza terenem szkoły.
W sobotę (18.11.2017 r.) o godz. 13.30 w sali 22 odbędzie się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Uczniowskiego Klubu Sportowego.
Zarząd UKS Biskupiak
Przypadającą w tym roku 99. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy szkolnym spotkaniem w auli i koncertem pieśni patriotycznych. Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w oficjalnych miejskich obchodach Święta - mszy św. w Katedrze i uroczystym apelu na placu Zamkowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.
7 listopada 2017r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zostały wręczone dyplomy uczniom, którzy uzyskując najwyższe wyniki w swoich szkołach i wykazując się szczególnymi zdolnościami otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów. Naszą tegoroczną stypendystką jest Aleksandra Kulbaka z klasy 3B, której bardzo serdecznie gratulujemy.
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ich-szkolne-wyniki-robia-wrazenie-najlepsi-uczniowie-docenieni-zdjecia,n,1000208358.html
W przeddzień Święta Wszystkich Świętych klasa 1C, pamiętając o zmarłych pracownikach Biskupiaka, udała się na cmentarz parafialny przy ul. Kalinowszczyzna, gdzie spoczywają dwie nauczycielki naszej szkoły. Złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze na grobach śp. prof. Beaty Sikory, nauczycielki historii i śp. Teresy Lato, nauczycielki wychowania fizycznego. Oprócz tego zapaliliśmy znicz w miejscu, gdzie stracony został przez Niemców ks. Michał Niechaj - prefekt przedwojennego Biskupiaka.
W ubiegłym tygodniu, 20 października, uczniowie naszej szkoły uczęszczający na kółko języka i kultury chińskiej prowadzonego przez panią mgr Beatę Fijołek, wzięli udział w konferencji „Chiny z polskiej perspektywy”. Konferencja została zorganizowana przez Centrum Polsko-Chińskie KUL oraz Ośrodek Debaty Międzynarodowej, a odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Kolejne nasze spotkanie z "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego odbyło się pod hasłem "A to Polska właśnie". Czytaniu wybranych fragmentów towarzyszył śpiew piosenek ludowych, wpisujących się w obrządek tradycyjnego wesela. Zwieńczeniem spotkania był polonez w układzie przygotowanym przez uczniów szkoły. Korowód poprowadził Wiktor Kozłowski wraz z Jagodą Pałubską.
"Kiedy ranne wstają zorze maturzysta wstać nie może"; tym razem trzeba było. 5.00-wyjazd z Placu Zamkowego, kierunek-Częstochowa, pielgrzymi-trzecie klasy naszego ukochanego XXI LO im. św. S. Kostki czyli Biskupiaka! Niczym nasz patron, wyruszyliśmy w podróż (w mniej ekstremalnych warunkach) do miejsca, które Polacy odwiedzają z nadzieją na otrzymanie szczególnej łaski czyli sanktuarium na Jasnej Górze. Wczesny ranek nie odstraszył nas i dziarsko ... siedliśmy w autokarze, który zawiózł nas do celu. W trakcie jazdy modliliśmy się na różańcu, a także śpiewaliśmy godzinki.
16 uczniów naszego liceum pod opieką ks. dyr. G. Struga, p. Koper i p. Orłowskiej przebywało w dniach 23 września – 1 października w Niemczech, realizując w Bielefeld, Bonn i Kolonii kolejny wspólny projekt z Marienschule – naszą niemiecką szkołą partnerską. Tematem tegorocznego spotkania były przemiany w Europie po roku 1989 , oczywiście ze szczególnym podkreśleniem historii Polski i Niemiec.
Jak co roku ostatni weekend września to dla HELPsterów czas nowych wyzwań. Dlatego też w piątek 29 września grupa „nowych i starych” Helpsterów pod opieką p. Lidii Golby i p. Iwony Kowalewskiej wyruszyła do Pliszczyna na dwudniowe warsztaty, które miały nas zintegrować a także nauczyć wszystkiego co jest przydatne w niesieniu pomocy innym. Ćwiczyliśmy zatem jak skutecznie komunikować się z innymi, myśleć kreatywnie, być asertywnym i empatycznym oraz owocnie współpracować. Nasi starsi koledzy chętnie wprowadzali nas w tajniki bycia Helpsterem, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Różne projekty, różne tematy, różne miejsca – ta sama kolorowa, wybuchowa i intrygująca chemia. Uczniowie klas 3D, 2D i 2gA pod opieką p. Katarzyny Ciepłowskiej, wzięli udział w warsztatach odbywających się w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki. Poszukiwania jonów, kodu DNA, wybranych związków organicznych, a także sposobów rozpalenia ognia bez użycia zapałek, zakończyły się pełnym sukcesem. Dowody przedstawiamy na zdjęciach.
O tym, że nasza szkoła to nie tylko nauka i obowiązki ale także miejsce do poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni, mogli przekonać się uczniowie klas pierwszych, którzy w dniach 11 – 22 września uczestniczyli w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez p. Iwonę Kowalewską. Zajęcia były okazją do wzajemnego poznawania i otwierania się na siebie. Gry, zabawy, zagadki i konkursy pozwoliły uczniom na odkrywanie różnic, podobieństw, zainteresowań i upodobań, czyli na budowanie pozytywnych relacji w zespole klasowym. Nowym koleżankom i kolegom życzymy, aby w swoich klasach i naszej szkole czuli się jak najlepiej.
We wtorek, 26 września 2017r. na Jasnej Górze odbyło się 17. Forum Młodzieży Szkół Katolickich, w 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej pod hasłem "Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei – Maryjo”. W konferencjach, adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy św. i Drodze Krzyżowej uczestniczyła grupa naszych uczniów pod opieką ks. Pawła Tomaszewskiego.
W dniu 17 września (niedziela) odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych liceum. Zebranie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą świętą w kaplicy szkolnej. Po Mszy świętej spotkanie z dyrektorem szkoły, a następnie z wychowawcami poszczególnych klas.
Serdecznie zapraszamy!
W niektórych oddziałach klasowych zostały wprowadzone niewielkie zmiany w planie zajęć obowiązujące od 11 września 2017 r. Zarówno uczniów jak i nauczycieli prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Przypominamy, że plan jest dostępny w zakładce Życie Szkoły. Czasami zdarza się, że przeglądarka zapisuje plan w pamięci podręcznej i widzimy stary plan lekcji. Aktualna data, która powinna widnieć na planie to 2017-09-11. Jeśli tak nie jest przeglądając plan można skorzystać ze skrótu klawiaturowego ctrl+F5
5 września 2017 r. klasy pierwsze liceum wyjechały do Pliszczyna na dzień integracyjny. Pomimo deszczu bawili się dobrze - w klasach i międzyklasowo. Po mszy św. i gorącym posiłku wrócili do Lublina szykując się na kolejny, pierwszy prawdziwie szkolny, dzień. Wszystkim naszym pierwszoklasistom licealnym życzymy powodzenia i zapraszamy do galerii zdjęć.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września (poniedziałek).
- 9.00 - Msza św. dla gimnazjum w kaplicy szkolnej
- 11.00 - Msza św. dla liceum w kaplicy szkolnej
Po Mszy św. spotkania w klasach z wychowawcami.
Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 31 sierpnia (czwartek) o godzinie 10.00.
Tradycyjnie początek wakacji kojarzy się nam z wyjazdem na Mazury i wędrownym rejsem żeglarskim dla młodzieży naszej szkoły.
W tym roku grupa 16 uczniów Gimnazjum i Liceum oraz jeden absolwent i trzech nauczycieli, rozpoczęła swoje zmagania z wiatrem i wodą w porcie Sztynort 24 czerwca. Po przejęciu trzech łódek od armatora spędziliśmy miły wieczór, m.in. spożywając tradycyjną pizzę w miejscowej tawernie. Stamtąd wyruszyliśmy przez Wilkasy i Giżycko do Mikołajek, gdzie skorzystaliśmy z usług Parku Wodnego „Tropicana” przy hotelu Gołębiewski. Była też okazja na zwiedzanie wioski żeglarskiej i oddanie się uciechom w lokalnej cukierni.
Zakończyła się 49. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna w Tajlandii. Nasz tegoroczny absolwent Jakub Narodowiec zdobył jeden z trzech srebrnych medali, które, oprócz brązu, przywiozła z turnieju reprezentacja Polski. Bardzo serdecznie gratulujemy!
W okresie wakacyjnym sekretariat i księgowość szkoły przyjmują interesantów w godz. 8.00 - 14.00
Informujemy, że świadectwa i aneksy maturalne będą wydawane absolwentom w dniu 30 czerwca br. (piątek) od godz. 9.00 w sali 101
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów gimnazjum rozpocznie się mszą św. w kaplicy szkolnej 23 czerwca o godzinie 11:00.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów liceum rozpocznie się mszą św. w kaplicy szkolnej 23 czerwca o godzinie 9:00.
W środę 21 czerwca w szkolnej auli odbyły się projekcje filmowe, bardzo oczekiwane "Biskupiak ma talent" i "Złote Kredy" oraz nowość - konkursy i quizy dla publiczności, a wszystko w niemal wakacyjnej atmosferze. Szkolny przeglądu talentów wygrała Grupia Koszule (Karolina Pastwa, Ania Kolasa, Michał Janik, Wiktor Ignatiew) wykonująca piosenkę "Little Talks", drugie miejsce przypadło duetowi piano (Weronice Figurze i Ignacemu Zającowi) i ich interpretacji "The Entertainer" Scotta Joplina a trzecie - Magdzie i Rozalii Kramek za pięknie odegrany mix melodii filmowych.
W środę 21 czerwca zapraszamy na Dzień Filmowy wg następującego porządku:
8.30 - rozpoczęcie
8.40 – „Bóg w Krakowie” – projekcja filmu
10.20 – przerwa
10.40 – szkolny konkurs „Biskupiak Ma Talent”
11.20- przerwa
11.30 – „otwarty mikrofon” – książki z rekomendacją; „iść w stronę słońca” - wspólne śpiewanie, gry, quizy i zabawy plastyczne
12.30 – „Złote Kredy”
12.40 – przerwa
13.00 – równoległa projekcja filmów: „Jak Bóg da”, „Boska Florence”, „Shrek”
14.30 – zakończenie.
Klasy drugie liceum piszą wtedy maturę próbną z języka angielskiego.
Agata Borsuk, uczennica klasy 1E zajęła II miejsce w finale XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Radziejów 2017. Gratulujemy!
Tegoroczni trzecioklasiści naszego gimnazjum 10 czerwca 2017r. bawili się na balu świętując zbliżający się koniec roku szkolnego i ich dobiegającą końca trzyletnią pracę w gimnazjum. Po części oficjalnej - przemówieniach, podziękowaniach i uroczystych polonezach nastąpiła mniej oficjalna część balu. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Bardzo serdecznie gratulujemy Krystianie Pepłowskiej z klasy 2C, która została finalistką 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
8 czerwca, w naszej szkolnej kaplicy mszę św. prymicyjną odprawił ksiądz Adrian Komorowski, najmłodszy stażem kapłańskim absolwent Biskupiaka, który święcenia odebrał 27 maja tego roku. Dziękując ks. Adrianowi za dzisiejszą wspólną modlitwę, bardzo serdecznie życzymy mu błogosławieństwa Bożego na kapłańskiej drodze.
Dnia 7 czerwca 2017 w Urszulinie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Trzy uczennice naszego gimnazjum zostały laureatkami tego konkursu: Aleksandra Antoniak z 3gd zajęła I miejsce, Magdalena Bembenek z 1gd II miejsce, a Katarzyna Kaczor z 3ga X miejsce. Gratulujemy wspaniałych wyników.
W ubiegły weekend toczyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim zmagania uczestników IV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Bardzo miło nam poinformować, że drużyna, w skład której wchodzili Dawid Goliszek (2B) i Krzysztof Podstawka (1B), zdobyła trzecie miejsce w finale zawodów. Indywidualnie natomiast Dawid uplasował się na drugiej pozycji, uzyskując tym samym najwyższy wynik w historii występów Biskupiaka w tej olimpiadzie. Oczywiście obaj panowie zostali też laureatami. Oprócz tego naszą szkołę reprezentował Karol Sikora (2D), który zdobył tytuł finalisty.
W dniach 1-3 czerwca 2017r. w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursu historycznego i olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Naszą szkołę reprezentowali: na poziomie gimnazjów Jakub Szulej z klasy 2gA, w kategorii szkół średnich Kacper Adamczyk - już absolwent z kl. 3C. Obaj panowie wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu dziejów polskiej wojskowości w latach 1768-1864 uzyskując tytuł laureatów. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów, zwłaszcza Kacprowi w wyborze kierunku studiów, co niewątpliwie ułatwi mu osiągnięcie olimpijskie.
21 maja 2017r. członkowie PDS uczestniczyli w uroczystościach związanych z przysięgą żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także w paradzie i festynie wojskowym, prezentując elementy uzbrojenia z czasów II wojny światowej. Tydzień później powrócili do ćwiczeń praktycznych – w Wąwolnicy szkolili się ze strzelectwa, musztry, radiołączności oraz współpracy w trakcie akcji. Wszystkie działania zakończyły się sukcesem.
25 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Lublinie w konkursie literacko-filmowym zorganizowanym z okazji 700-lecia naszego miasta. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących lubelskich legend, twórczości poetów związanych z Lublinem oraz filmów w nim kręconych.
W dniu 12 maja 2017 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”, zorganizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak w ubiegłych latach, została objęta Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk. W tym roku szkolnym tak samo jak w roku ubiegłym konkurs został również objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka.
W dniu 12 maja 2017 r. (piątek) o godzinie 10.00 w auli naszej szkoły odbędzie się uroczysta gala podsumowująca VIII edycję Wojewódzkiego Konkursu "Wędrujemy po mapie świata" organizowanego przez XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Na tę uroczystość dyrekcja Biskupiaka zaprosiła (zaproszenia zostały wysłane w kwietniu) Laureatów wraz z nauczycielami.
Z wielką radością informujemy, ze uczennice naszej szkoły wzięły udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym pod hasłem św. Jan Paweł II, prof. Mieczysław A. Krąpiec OP- „W poszukiwaniu prawdy o człowieku i ludzkim działaniu”. Dorota Przesmycka (uczennica klasy II b) zajęła I miejsce, zaś Natalia Mazur (uczennica klasy IId) II miejsce. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu pasji!
Dnia 9 maja (w przeddzień egzaminu) o godzinie 14.40 zdający będą mieli możliwość sprawdzenia działania komputera na którym będa zdawali egzamin i wybranego przez siebie oprogramowania.
W annałach szkolnych czytamy, że ćwierć wieku temu… dokładnie w dniu 2 kwietnia 1992 roku Komisja Majątkowa Urzędu Rady Ministrów wydała decyzję w sprawie oddania prawowitemu właścicielowi pomieszczeń w gmachu przy ul. Krzywej.
Warto chwilę zatrzymać się nad powyższymi sformułowaniami. Starsi nasi absolwenci pamiętają, że obecna ulica Słowikowskiego to dawna Krzywa, przy której Biskupiak funkcjonował do 1962 roku. Wówczas to w dniu 24 lipca władze komunistycznej Polski, wykorzystując okres wakacyjny wkroczyły do pomieszczeń i oplombowały mienie szkolne. Niewielu wówczas przypuszczało, że jeszcze kiedykolwiek ta zasłużona dla lubelskiego Kościoła szkoła się odrodzi.
Informujemy, że uczeń klasy 2E naszego liceum Michał Kłębukowski zajął 2 miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ameryce Łacińskiej organizowanego przez: IV LO w Lublinie, Ambasadę Republiki Chile w Polsce, Instytut Portugalski i Szkołę Villablanca. Gratulujemy !
Zarówno uczniów jak i nauczycieli prosimy o zapoznanie się z nowym planem zajęć obowiązujacym od maja. Plan dostępny w zakładce Życie Szkoły.
28 kwietnia 2017r. odbyła się 25 edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowana przez lubelski oddział PCK. Nasza drużyna w składzie: Dominik Kowalski (kapitan), Aleksandra Pydyś, Izabela Nadolna, Julia Malczewska i Michał Chojeta, po testach teoretycznych i ocenach zdobytych na czterech "stacjach" praktycznych, zajęła IV miejsce, przegrywając podium tylko 1 punktem. Gratulujemy wiedzy i umiejętności ratowniczych!
28 kwietnia o godz. 16 rozpoczęło się uroczyste pożegnanie naszych tegorocznych maturzystów. Po mszy św. 149 uczniów klas trzecich odebrało świadectwa ukończenia liceum, gratulacje i życzenia sukcesów na nadchodzących egzaminach, trafnych decyzji na przyszłość i pomyślności na dalsze koleje życia. Spotkanie w szkolnej auli i w klasach były ostatnim wydarzeniem w ich licealnym życiu przed zbliżającymi się maturami. Zapraszamy do galerii zdjęć.
27 kwietnia odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który rozpocznie działalność od września 2017r. W głosowaniu przedstawicieli klas w Samorządzie Liceum przewodniczącą została wybrana Agnieszka Wawruch (1B), zastępcą - Agata Kusiak (1D) a skarbnikiem - Jakub Konieczny (1D). W gimnazjum przewodniczącą została Wiktoria Janiszewska (2gC), zastępcą - Adam Sadowski (1gC), a skarbnikiem - Wiktoria Rabińska (2gD). Nowo wybranemu Samorządowi gratulujemy!
Dnia 25 kwietnia b.r. odbyła się III gra uliczna organizowana przez naszą szkołę. W związku z tym, że w bieżącym roku Lublin świętuje 700 lecie lokacji na prawie niemieckim, tegoroczna edycja nosiła nazwę "Lublin w średniowieczu". Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Jakub Narodowiec z klasy 3B, zakwalifikował się do udziału w 49 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za całą polską reprezentację!
Krystiana Pepłowska z klasy 2C zakwalifikowała się się do ogólnopolskiego finału Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Civitas Christiana. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
W dniu 10 kwietnia chłopcy z naszego Liceum brali udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Z. S. O. nr 1 w Lublinie. Turniej był rozgrywany na orlku przy Zespole szkół nr 1. Nasz zespół w składzie: Michał Malec, Kamil Gruszka, Grzegorz Klocek, Karol Pawlak, Alan Szewczyk, Bartłomiej Duda, Jacek Michnar, Sławomir Profeta, Mikołaj Poleszczuk oraz Ignacy Szuplewski zajął 2 miejsce.Klasyfikacja końcowa
1. LO nr IV
2. LO nr XXI
3. LO nr II
4. LO nr XIV
Z wielką radością informujemy, że Joanna Frydrych otrzymała tytuł laureata XXIX Olimpiady Filozoficznej. Uczennicy klasy 2c gratulujemy i życzymy rozwijania filozoficznych pasji.
Uczennica Magdalena Wnuk (3D) została laureatką 7 edycji Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Ostatni etap Olimpiady odbył się w dniach 22 - 23.04.2017 w Warszawie. Magdzie serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia na maturze i w dalszej karierze!
Mateusz Szysz z klasy 3B i Dawid Goliszek z klasy 2B uzyskali tytuły finalistów V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. Serdecznie gratulujemy!
Magdalena Kramek (1C) została laureatką tegorocznej XV Olimpiady Znajomości Afryki. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Jakub Narodowiec (3B) został zwycięzcą 63 Olimpiady Chemicznej. Oprócz tego Kuba zgromadził w swoim ręku tytuły: laureata I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w dziedzinie chemii, laureata Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Politechniki Śląskiej oraz laureata Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Zespół Szkół im. św. Stanisława Kostki „Biskupiak” zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie – grze ulicznej pod honorowym patronatem Prezydenta m. Lublina pana Krzysztofa Żuka: „ Lublin w średniowieczu.” Konkurs odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2017 r. w godz. 9 – 14. Rozpoczęcie i zakończenie konkursu będzie miało miejsce w gmachu Biskupiaka przy ulicy ks. Michała Słowikowskiego 6. Pierwsza nagroda dla zwycięskich zespołów uczniowskich w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, to wycieczka do Strasburga, ufundowana przez pana prof. Mirosława Piotrowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego.
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Konkursu grono Laureatów obejmuje 53 uczniów z 27 szkół gimnazjalnych z województwa lubelskiego. Pełna lista Laureatów (wyniki bardzo dobre i celujące) jest dostępna w załączniku. (do pobrania: tutaj)
Uroczysta gala, na którą dyrekcja Biskupiaka zaprosiła (zaproszenia zostały już wysłane do szkół) Laureatów wraz z nauczycielami odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2017 r. (środa) o godzinie 12.00 w gmachu naszej szkoły.
Z radością informujemy, że Maciej Górka uczeń klasy IIB zajął I miejsce, a Julia Buglińska z klasy IIC oraz Daniel Jarowicz z klasy IB zajęli ex aequo III miejsce w VI Konkursie Wiedzy o Rosji (Język – Kultura – Historia – Realia) organizowanym przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. Honorowy patronat nad nim objął Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych. Konkurs odbył się 7 kwietnia. Dodatkowo Karol Sawicki z klasy IIE wygrał internetowy quiz na temat podobieństw leksykalnych w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim. Quiz został przeprowadzony również 7 kwietnia na KUL-u w ramach Dnia Ukraińskiego. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!
Uczennica Magdalena Wnuk (3D) zakwalifikowała się do finału Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Ostatni etap Olimpiady odbędzie się w dniach 22 - 23.04.2017 w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
W sobotę 1 kwietnia dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas biologiczno–chemicznych uczestniczyła w dwuczęściowych warsztatach prowadzonych w Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. W pierwszej części uczniowie mieli możliwość zapoznania się z programem studiów medycznych oraz wzięli udział w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień (Addictions – Peer Education).
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Otwartego Liceum. Uczniowie klas trzecich gimnazjum z róznych szkół mogli uczestniczyć w ponad 20 warsztatach przedmiotowych i zajęciach tematycznych, obejrzeć naszą szkołę oraz porozmawiać z tymi, którzy są tu na co dzień. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, a gospodarzom za przygotowanie całości wydarzenia. Zapraszamy do Biskupiaka !
30 marca 2017r. nasza czteroosobowa drużyna uczestniczyła w grze miejskiej "Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni" organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie. Tegoroczna edycja była poświęcona osobom duchownym związanym z Lubelszczyzną, których biogramy zamieszczone zostały na blogu organizatora konkursu. Nasza drużyna zajęła IV miejsce w konkursie głównym, natomiast III w grze z wykorzystaniem kodów QR. Gratulujemy!
Uczniowie klas II biologiczno-chemicznych uczestniczyli w warsztatach dotyczących profilaktyki chorób nowotworowych „Roll the Cancer – wyroluj raka” w formie Peer Education prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, realizowanych w ramach projektu lubelskiego oddziału English Division Team IFMSA Poland. Zajęcia te są częścią cyklu warsztatów o tematyce medycznej prowadzonych w języku angielskim.
Z przyjemnością informujemy, że w Finale X Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z dziedziny geografii z elementami geologii duży sukces odnieśli uczniowie XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Michał Kłębukowski z 2E został laureatem I stopnia. Kacper Zieliński z 2E i Kamil Kudła z 2B zostali finalistami tej olimpiady. Gratulujemy!
Mateusz Szysz (IIIB) - wynik 91% i Kacper Łubiński (IIIE) - wynik 80% zostali LAUREATAMI X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w dziedzinie MATEMATYKA. Gratulujemy !
Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Szysz – uczeń klasy 3B uzyskał tytuł Laureata w finale XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Mateusz zdobył VII miejsce wśród 100 uczestników etapu centralnego. Serdecznie gratulujemy!
W XVII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim Michalina Kurowska, Zuzanna Nykiel, Przemysław Bieniek, Paweł Kasprzak, Bartłomiej Wyszyński, Julia Baszak i Piotr Kulik pod kierunkiem p. Łukasza Jemioły zajęli I miejsce w kategorii muzycznej szkół ponadgimnazjalnych. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Mateusz Majewski. W kategorii plastycznej gimnazjum II miejsce zajęła Natalia Kwiatkowska, a Aleksandra Pitucha otrzymała wyróżnienie. W kategorii fotograficznej gimnazjum Aleksandra Antoniak zajęła miejsce II. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Program zebrania z rodzicami
2 kwietnia (niedziela)
GIMNAZJUM
- godz. 9.00 - Msza św. w kaplicy szkolnej
- godz. 10.00 - Spotkanie z wychowawcami w salach
- godz. 10.30 - 11.30 - Konsultacje z nauczycielami
LICEUM
- godz. 11.00 - Msza św. w kaplicy szkolnej
- godz. 12.00 - Spotkanie z wychowawcami w salach
- ok. godz. 12.30 – 13.30 - Konsultacje z nauczycielami
Spotkanie z wychowawcami nie dotyczy klas maturalnych. Możliwe jednak będą indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami.
W związku z dużą ilością samochodów parkujących podczas zebrań na parkingu szkolnym prosimy w miarę możliwości o parkowanie samochodów poza terenem szkoły.
Prosimy również nie zastawiać innych samochodów oraz nie parkować na wjeździe i trawnikach.
Dnia 23 marca br w III Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Poezji Rosyjskiej. W konkursie uczestniczyło ponad 30 uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali Kasia Kiczorowska z kl. Ic, która recytowała wiersz Mikołaja Gumilowa i Michał Chojęta z kl. Ia - utwór Sergiusza Jesienina. Obydwoje odnieśli w konkursie sukces - Michał zdobył 1 miejsce , a Kasia wyróżnienie. Gratulujemy
Do etapu centralnego V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania zakwalifikowali się: Mateusz Szysz - uczeń klasy 3B oraz Dawid Goliszek - uczeń klasy 2B. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Do etapu diecezjalnego Konkursu Biblijnego zakwalikowali się: Krystiana Pepłowska 2C, Damian Baliński 2E, Rozalia Kramek 1A. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
Magdalenie Kramek (1C) bardzo serdecznie gratulujemy kwalifikacji do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Misyjnej "Znajomości Afryki". Życzymy powodzenia w finale!
W środę 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przeprowadziliśmy akcję informacyjną, w ramach której uczniowie przygotowali gazetki, plakaty, ulotki i logo związane z wodą. W tym dniu wielu uczniów zamieniło szkolny mundurek na niebieski strój, a najbardziej spragnieni mogli poczęstować się butelką wody.
W czwartek 16 marca 2017 gościliśmy w naszej szkole grupę 25 dzieci z Przedszkola im. św. Józefa w Lublinie. Przedszkolaki brały udział w pokazach przygotowanych przez naszych uczniów w pracowni biologicznej i chemicznej. W pracowni biologicznej dzieci miały okazję obejrzeć węże, pająka, salamandrę i żabę rogatą z hodowli Szymona Bałysa z klasy 2gc oraz posłuchać ciekawych opowieści o tych zwierzętach. Dziewczęta z 2gd przygotowały pokaz zwierzęcego orgiami oraz stanowisko obserwacji okazów zgromadzonych w pracowni.
18 marca w Biskupiaku gościliśmy 466 uczniów klas drugich i trzecich z blisko 60 gimnazjów na dwudziestej pierwszej edycji Konkursu Matematycznego. Zawodnicy zmierzyli się z arkuszem składającym się z 18 zadań, wśród których były zadania testowe z jedną poprawną odpowiedzią, wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte wymagające przedstawienia pełnego toku rozumowania.
Przez dwa miesiące (luty i marzec), raz w tygodniu chętni Rodzice naszych uczniów uczestniczyli w warsztatach psychoedukacyjnych. Celem warsztatów było wspieranie Rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dorastającą młodzieżą.
Rodzicom życzymy spokoju, wytrwałości i dużo miłości do swoich pociech.
Z ogramną przyjemnością informujemy, że Joanna Frydrych z kl.2C została laureatką XXXV Olimpiady Języka Łacińskiego. Bardzo serdecznie gratulujemy!
W dniach 15-16 marca odbyła się kolejna edycja Modelowych Obrad ONZ BisqMUN. Tym razem przedmiotem debaty była wojna w Syrii oraz problem małżeństw dzieci. Dwudniowe obrady zakończyły się odrzuceniem rezolucji SC, do której poprawki nanoszone były niemal w ostatniej chwili, rezolucja HRC została przyjęta. Najlepszymi mówcami zostali wybrani Tomek, Maria i Franek, najlepiej ubraną delegacją - przedstawiciele Watykanu, a najpopularniejszym page'em okazał się być Mateusz. Edycja V przeszła do historii. Zapraszamy za rok.
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Olimpiady nasi uczniowie osiągnęli wyjątkowo wysoki wynik, zajmując drużynowo pierwsze miejsce na etapie okręgowym. Ponadto indywidualnie: Dawid Goliszek (II B) i Krzysztof Podstawka (I B) awansowali bezpośrednio do etapu centralnego, który odbędzie się na początku czerwca. Tuż za podium uplasował się trzeci nasz zawodnik Karol Sikora (II D), który jest rezerwowym na wspomniane eliminacje. Bardzo wysoki wynik uzyskała również Ola Kulbaka (II B), która ze względu na udział w zawodach w charakterze dodatkowego rezerwowego nie mogła zostać sklasyfikowana na żadnym z premiowanych miejsc. Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Zgodnie z kalendarzem 14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Π stało się bramą do szkoły, w której niektórzy jedli słodkie i okrągłe ciasta i ciasteczka, ew. πerniczki. Pojawiły się wiersze, rebusy matematyczne i łamańce językowe z liczbą - jubilatką w roli głównej, a klasy gimnazjalne mogły sprawdzić umiejętność logicznego myślenia w quizie drużynowym lub obejrzeć gwiezdnowojenno-matematyczny spektakl. A sama liczba Pi okazała się być rozwijalna, w przenośni i dosłownie, na długość przewyższającą wysokość πęciu πęter Biskuπaka.
Z radością informujemy, że do XXI edycji Konkursu Matematycznego zgłosiło się 571 uczniów z 58 szkół z województwa lubelskiego oraz z Ukrainy. Zapraszamy do zmagań matematycznych już w najbliższą sobotę 18 marca 2017 r.
W sobotę 11 III 2017 biskupiacki pluton trzeci pojechał na zgrupowanie PDS. Teren działań - Lasy Kozłowieckie, okolice Nasutowa. Zaczęło się rano - od modlitwy. Następnie bardziej doświadczeni członkowie drużyny poprowadzili szkolenia z łączności i zasad maskowania. Po teorii podzieliliśmy się na dwie drużyny i poszliśmy na teren działań. Scenariusz był następujący: jedna grupa broni „tajnych dokumentów” w ukrytym obozie w lesie, druga zaś ma je szturmem odebrać. Po przygotowaniu wszystkiego zaczęły się właściwe działania, które trwały mniej więcej do czternastej. Po wszystkim pozbieraliśmy sprzęt i wróciliśmy do domów, zadowoleni z owocnie spędzonego dnia.
W dniach 6-10 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Jak co roku klasy gimnazjalne i licealne uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych zakończonych piątkową drogą krzyżową i mszą św. W tym roku rekolekcjom przewodził ks. Tomasz Gap, któremy składamy podziękowania za słowa skierowane do nas oraz wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.
4 marca 2017 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o zasięgu wojewódzkim dla Gimnazjalistów “Wędrujemy po mapie świata”. Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk i Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka.
Serdecznie gratulujemy młodym historykom.
28 lutego w szkolnej auli odbył się koncert charytatywny, na którym wystapili nasi uczniowie: Julka Zygan, Marysia Ochal, Franek Lewocki oraz zespół Exclaim. Zebrane fundusze zostały przekazane na rzecz działalności wolontariatu Biskupiaka w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Tegoroczne szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się wg nastepującego porządku:
poniedziałek (6 marca) - klasy pierwsze LO oraz 2a i 2b;
wtorek (7 marca) - klasy trzecie gimnazjum;
środa (8 marca) - klasy trzecie Lo oraz 2c, 2d, 2e;
czwartek (9 marca) - klasy pierwsze i drugie gimnazjum;
piątek (10 marca) - droga krzyżowa i msza św. w Bazylice oo. Dominikanów.
Harmonogram części ustej egzminu maturalnego 2017 r.:
Z radością informujemy, że Joanna Frydrych (uczennica klasy 2c) została zwyciężczynią eliminacji okręgowych XXIX Olimpiady Filozoficznej. Uczennicy gratulujemy, a także życzymy sukcesu na etapie centralnym!
Uczestnikom Konkursu „Wędrujemy po mapie świata” przypominamy o konieczności posiadania przy sobie legitymacji szkolnej oraz podpisanego przez rodzica (lub prawnego opiekuna) oświadczenia o możliwości przetwarzania danych osobowych (druk do pobrania ze strony szkoły). Uczniowie, biorący udział w konkursie oprócz przyborów do pisania powinni mieć linijkę a także bardzo przydatna może być lupa.
Wszystkich uczestników konkursu prosimy o punktualne przybycie
Organizatorzy Konkursu
Uczennice kl. 2gA: Aleksandra Oleszek, Krystyna Gut, Maria Gut, Julia Łobodzińska, Wiktoria Chołast, Maria Jelonek, Julia Wójcik, Aleksandra Dudziak zostały laureatkami w ogólnopolskim turnieju literackim "Konkurs "Misja - książka!", w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki. Dziewczęta przygotowały prace pod kierunkiem p. Joanny Wójtowicz. Ostateczne ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca na uroczystej gali w Warszawie.
W konkursie "Czytam, więc jestem", organizowanym przez XIX LO im. M. i J. Kuncewiczów, nagrodzona została Gabriela Szewczyk (2gA) zdobyła nagrodę, a wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Błasiak, Julia Pawłowska, Jakub Szulej (2gA) oraz Przemysław Bieniek (1B). Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. J. Wójtowicz. Gratulujemy!
Jakub Narodowiec (3B) już po raz trzeci zakwalifikował się do finału Olimpiady Chemicznej jak również do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii. Gratulujemy i życzymy najwyższych lokat na etapach centralnych.
Do zawodów centralnych (finału) Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii zakwalifikowali się: Michał Kłębukowski 2E, Kacper Zieliński 2E i Kamil Kudła 2B
Do zawodów centralnych (finał) Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki zakwalifikowali się: Mateusz Szysz (IIIB) i Kacper Łubiński (IIIE).
W dniu 21.01.2017 r. wyjechaliśmy na kolejną edycję obozu zimowego organizowanego przez UKS Biskupiak razem z naszymi opiekunami. Podczas zimowiska mieliśmy możliwość nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie. Uczestnicy zostali przydzieleni do poszczególnych opiekunów tworząc grupy: początkującą, która zaczynała swoją przygodę z sportami zimowymi, średnio zaawansowaną i zaawansowaną.
Co roku nadchodzi czas, gdy karnawał jest w pełni. Jeśli nie trwają wtedy ferie, można śmiało uznać, że jest to oznaka zbliżającego się balu w Kiełczewicach lub klasówki z matmy. Jako że poprzednia sobota spełniała wszystkie te warunki, przewidywania sprawdziły się i grupa wolontariuszy z naszej szkoły udała się na wspomnianą wcześniej imprezę (bynajmniej nie chodzi tu o sprawdzian).
Kolejna edycja tej popularnej w naszej szkole imprezy już za nami. W tym roku rozpoczęliśmy z wielkim hukiem - i to dosłownie, gdyż prezentacja uzbrojenia piechoty nowożytnej zakończyła się pokazem z wystrzału muszkietów przed szkołą. Jak się okazało, załadowanie broni zajmuje trochę czasu i cierpliwości, ale efekt chyba nikogo z marznących obserwatorów nie rozczarował. Pokaz uzbrojenia i fechtunku wraz z omówieniem przygotował dla nas pan Jerzy Pędowski wraz z synem Jankiem (1gC).
W imieniu organizatorów ,,Akcji na rzecz dzieci obciążonych genetycznie” podopiecznych Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, którzy wsparli naszą akcję.
Podczas zbiórki przeprowadzonej w poszczególnych klasach zebraliśmy 652 sztuki różnych słodyczy, 130 maskotek oraz kupiliśmy 500 sztuk soczków do paczek mikołajowych dla dzieci. Nasi wolontariusze z klasy 3ga uczestniczyli w piątek 3 lutego w przygotowaniu paczek dla 300 dzieci. W sobotę 4 lutego wspólnie z 10 wolontariuszami z 3ga, 3gb, 3gc, 1gd, 1B bawiliśmy się podczas ,,Balu na…47 chromosomów” w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego.
Koordynator akcji w szkole
Marzena Turek
Zapraszam uczniów gimnazjum, głównie klas trzecich, zainteresowanych ekologią do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Etap szkolny konkursu odbędzie się w piątek 17 marca 2017 o godzinie 14.45 w sali 313.
Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału w konkursie przyjmuje do dnia 14 marca 2017 nauczyciel biologii Marzena Turek. Do etapu okręgowego zostaje zakwalifikowanych 3 uczniów , którzy uzyskają najwyższe wyniki na etapie szkolnym. W załączniku znajduje się regulamin konkursu.
Z przyjemnością informujemy, że Joanna Frydrych z kl.2C zakwalifikowała się do etapu centralnego XXXV Olimpiady Języka Łacińskiego, który odbędzie się w Lublinie w dniach 15-17.03.2017 r. Serdecznie życzymy powodzenia!
Mateusz Szysz, uczeń klasy 3B, zakwalifikował się do etapu centralnego XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Mateusz osiągnął najlepszy wynik na etapie okręgowym w Lublinie i 15. najlepszy w kraju na 100 uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego. Gratulujemy sukcesu!
Uczennica Magdalena Wnuk (3D) zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
W dniu 10.02.2017 r. organizowany jest wyjazd na narty/snowboard do Bałtowa. Informacje i zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego do dnia 7.02.2017 r. Ilość miejsc ograniczona.
Tomasz Durda z klasy IIB zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia LXVIII Olimpiady Matematycznej. Gratulacje !
W zawodach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, które odbędą się w miesiącu marcu, naszą szkołę reprezentować będą Krzysztof Podstawka (1B), Dawid Goliszek (2B) i Karol Sikora (2D). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego Olimpiady, która w tym roku obejmuje okres powstań narodowych w XIX wieku, zakwalifikował się Kacper Adamczyk z klasy 3C. Serdecznie życzymy dalszych sukcesów!
W inauguracyjnej edycji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, reprezentowanej licznie przez naszych, uczniów odnieśliśmy spektakularny sukces. Pięciu naszych młodych historyków: Jakub Szulej (2gA), Franciszek Maciuk i Ignacy Grabowski (3gC) oraz Adam Suraj i Michał Kuźmicz (3gD) awansowało do etapu centralnego, który odbędzie się na początku marca w Warszawie. Będą oni jedynymi przedstawicielami naszego województwa w tej imprezie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczeń klasy 3E Bartosz Rodak awansował do finału IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Elektron" organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Bartosz zdobył 55 punktów na 60 możliwych pokonując ponad 600 uczestników z całej Polski. W konkursie należało wykazać się wiedzą z zakresu informatyki, fizyki, telekomunikacji oraz elektrotechniki. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.
Zarówno uczniów jak i nauczycieli prosimy o zapoznanie sie ze zmianami w planie zajęć obowiązującymi od pierwszego tygodnia II semestru nauki. Aktualny plan dostepny w zakładce Życie Szkoły.
Uczennica klasy 2D Izabela Kierepka zakwalifikowała się do eliminacji centralnych III Olimpiady Wiedzy o Mediach. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Magdalena Kramek z klasy 1C zakwalifikowała się do etapu okręgowego XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Marta Kuśmierczyk z klasy 2A i Joanna Frydrych z klasy 2C zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Języka Łacińskiego. Gratulujemy!
Wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, rozpoczęliśmy ferie zimowe od kuligu. Jako że w Lublinie nie ma zbyt wielu miejsc przeznaczonych do organizowania tego typu imprez, zmuszeni byliśmy udać się na Roztocze. Nie żebyśmy narzekali… Zwłaszcza że miejscem, w którym odbywała się nasza styczniowa wycieczka, była Obrocz, znana z czerwcowych spływów kajakowych. Tym razem jednak, nie wiedzieć czemu, kajaki zostały zamienione na sanie.
Polowa Drużyna Sokola, poza szkoleniami, angażuje się w różnorakie przedsięwzięcia. Ostatnio Sokoli wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który miał miejsce... wiadomo kiedy. Spełniając uczynek miłosierdzia rozdawaliśmy herbatę zmarzniętym uczestnikom i odpowiadaliśmy na pytania o naszą organizację. Choć był mróz jak pod Stalingradem (kto był, ten wie), frekwencja dopisała zarówno po stronie Sokoła, jak i uczestników. Po wszystkim sprzątnęliśmy prowizoryczne stoły i kuchnię polową i zadowoleni z dobrych uczynków spełnionych tego dnia, poszliśmy do domów.
Do II etapu (półfinału) X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii zakwalifikowali się: Karolina Hereć IIE, Jan Dragan IIB, Michał Kłębukowski IIE, Kamil Kudła IIB, Kacper Łubieński IIIE oraz Kacper Zieliński IIE
13 stycznia (piątek) odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego:
gimnazjum - godz. 16.30,
liceum - godz. 18.00.
Do etapu okręgowego XII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowali się: Mateusz Szysz (kl.3B), Aleksandra Kulbaka (kl. 2B), Dawid Goliszek (kl. 2B) oraz Kamil Kudła (kl. 2B). Gratulujemy!
Do etapu okręgowego V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania zakwalifikowali się następujący uczniowie: Mateusz Szysz - kl. 3B, Kamil Kudła - kl. 2B, Aleksandra Kulbaka - kl. 2B oraz Dawid Goliszek - kl. 2B. Gratulujemy!
Do zawodów II stopnia (okręgowego) XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowali się Mateusz Szysz (3B), Aleksandra Kulbaka (2B) oraz Krystian Kosiarski (2B) Gratulujemy!
Nastepujące osoby: Lidia Konasiuk (kl. 2c), Aleksandra Motyka (kl. 2c), Joanna Morgaś (kl. 2c), Joanna Frydrych (kl. 2c) oraz Magdalena Wnuk (kl. 3d) zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady z języka francuskiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie olimpiady.
Informujemy, że Alicja Hołowiecka (kl. 3b) oraz Lidia Konasiuk (kl. 2c) zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady z języka angielskiego. Gratulujemy !
Do II etapu (półfinał) X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH z Matematyki" zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego liceum: Michał Bogusz (IIIB), Tomasz Durda (IIB), Alicja Hołowiecka (IIIB), Michał Malec (IIIB), Jakub Narodowiec (IIIB), Krzysztof Siegieda (IIIB), Mateusz Szysz (IIIB), Marcin Kurowski (IIIE), Kacper Łubiński, Dominik Nowak (IIIE)
Uczeń klasy 2gc Piotrek Koproń zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia ogólnopolskiej XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (poprzednio OMG). Gratulujemy !!!
Jakub Narodowiec (3B) i Łukasz Zarębski (3D) zakwalifikowali się do II etapu 63. Olimpiady Chemicznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy równie dobrych wyników w kolejnych etapach.
Gratulujemy Joannie Frydrych z klasy 2c zakwalifikowania się do Okręgowych Zawodów II stopnia XXIX Olimpiady Filozoficznej. Asia zdobyła maksymalną liczbę punktów, pisząc na etapie szkolnym pracę pt. Czy uważasz rozwijaną w starożytności i średniowieczu etykę cnót za wciąż aktualną? Życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu i satysfakcji z rozwijania filozoficznych pasji.
W czasie ferii sekretariat szkoły oraz księgowość przyjmuje interesantów w godzinach od 8.00 do 14.00.
W środę 28 stycznia w szkolnej auli o godz. 15:30 rozpocznie się koncert charytatywny na rzecz Julki Piskorskiej pod hasłem "Razem możemy więcej - wspólnie pomóżmy Julce stanąć na własne nogi".
Wystąpi p. Łukasz Jemioła i duet: Maciek Malec i Bernard Robak.
Wejściówką jest min. 5zł, a zebrane fundusze zostaną przekazane na leczenie dziewczynki.
Więcej informacji o Julce na stronie: http://www.julkapiskorska.pl/