Aktualności

12 września grupa wychowanków internatu udala się na Plac Litewski aby obejrzeć niezwykły pokaz fontanny multimedialnej

12 września 2019 r. grupa wychowanków internatu udała się na projekcję filmu „Tajemnica Ojca Pio” w lubelskim kinie „Bajka”. Jego obejrzenie stanowiło wielką przyjemność, a przy tym okazało się być wspaniałą okazją do przyswojenia sobie życiorysu świętego kapucyna.

           

Informujemy że zakwaterowanie w internacie odbędzie się w niedzielę 1 września od godziny 15.00. O godzinie 15.30 zapraszamy na  spotkanie informacyjne dla rodziców wychowankow z klas II i III, o godz. 16.30 - z klas Iszych

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. I tak uplynął nam kolejny rok szkolny 2018/19...

Po wystawieniu ocen w szkole grupa mieszkańcow internatu wybrała sie wspólnie na pobliską kręgielnię...

W każdym roku szkolnym przychodzi ten czas, kiedy czujemy zbliżający się koniec roku - to czas przed maturami, gdy żegnamy naszych starszych kolegów kończących swoją naukę w szkole...

24 marca 2019 już po raz drugi obchodziliśmy państwowe święto upamiętniające bohaterstwo Polaków ratujących Żydow podczas II wojny światowej. 

Dnia 16 kwietnia 2019r. przeżywaliśmy wyjątkowy dzień, jakim była internacka Wielkanoc.

 

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Tygodniowi Filozoficznemu na KUL był koncert naszego nauczyciela muzyki pana Łukasza Jemioły.

.

14 marca w Bursie Szkolnej nr 2 odbył się IV Wojewódzki konkurs Wiedzy o Marszałku Jozefie Pilsudskim. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. 

13 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z jednym z najmłodszych Zaporczyków – panem Wiesławem Mazurkiewiczem pseudonim Bystry.

 

Tradycją stało się już, że w okolicach Święta Zakochanych uczestniczymy w organizowanym przez BS nr 2 Konkursie poezji miłosnej "Erato". W tym roku, z uwagi na termin zimowych ferii konkurs odbyl się już 7 lutego. Nasz internat reprezentowali Kacper S. i Małgosia N.

(czytaj więcej)

Nasi koledzy - Ola i Kacper wystąpili w konkursie piosenki walentynkowej "Wyśpiewam ci jak cię kocham" , ktory 5 lutego  już po raz szósty odbył się w SOSW na ul. Wyścigowej. 

(rozwiń)

W czwartkowy wieczór, 17 stycznia, w Bursie nr 6 odbyła się IV edycja Noworocznego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla wychowanków burs i internatów miasta Lublin. Konkurs odbywał się pod patronatem Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz Rock Music School. Nasz internat repreentowały na nim Ola K. i Tosia M.

( czytaj więcej)

Jednym z ważniejszych wydarzeń w internackim zyciu jest spotkanie wigilijne. W tym roku spotkaliśmy się jak zwykle na stołówce. Choinka, świąteczne dekoracje, potrawy przybliżaly nam atmosferę zbliżających sie Świąt, lecz najważniejsze było wspólne spotkanie, życzenia, kolejna możliwość do stworzenia bliższych relacji.

18 grudnia 2018 roku uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie.

Podobnie jak w kilku ubiegłych latach tak i w tym, tydzień w naszym internackim kalendarium poświęciliśmy postaci i duchowości św. Jana Bosko, tworcy systemu wychowania opartego na trzech filarach – Radość, Nauka i Pobożność

 

14 grudnia 2018 roku pod opieką Pani Małgosi Mazurek grupa internacka i kilku uczniów z naszej szkoły wybrało się na spotkanie do Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. 

15.11 odbyło się spotkanie pt. Drogi Polski do niepodleglości. Nasz kolega Karol , pasjonat historii Polski, wygłosił tematyczną prelekcję.

Wychowankowie internatu uczestniczyli w uroczystościach związanych z zapaleniem w Lublinie Ognia Niepodległości przewiezionego harcerską sztafetą rowerową z Kostiuchnówki. 

W październiku chętni wychowankowie Internatu spotkali się z twórczością Teatru ITP uczestnicząc ponownie w spektaklach „Oskar i Róża” oraz Ifigenia”.

Dawno, dawno temu, a dokładniej 17 października 2018 roku, za siedmioma lubelskimi wzgórzami, za siedmioma podlubelskimi lasami ludzie z internatu wybrali się na zwiedzanie urokliwego miasta, w którego herbie jest koziołek. 

19 września dużą grupą braliśmy udział w pokazie świetlnym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

20 września odbyly sie wybory do samorządu Internatu

Wspólnymi siłami Samorządu i wychowanków z klas II zorganizowane zostało uroczyste przywitanie nowych mieszkańców internatu.

 

W dniu patronalnym naszej szkoły świętowaliśmy jednocześnie ważną uroczystość – jubileusz 25- Lecia Biskupiaka ( po reaktywacji).  

Na początku roku nasi nowi mieszkańcy – pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z Panem dzielnicowym na temat bezpieczeństwa . 

Zakwaterowanie w internacie na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się w niedzielę 2 września od godziny 15.00

Zebranie rodziców z kierownikiem internatu/wychowawcami grup odbędzie się:

o godz. 15.30 dla rodziców wychowanków z klas II i III

o godz. 16.30 dla rodziców wychowanków z klas I-szych

Zapraszamy!

Na początku listopada w Internacie pojawiło się ogłoszenie dotyczące konkursu plastycznego pt. ,,Józef Piłsudski- patriota, żołnierz, człowiek” pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego Przemyslawa Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk, zorganizowanego przez Bursę Szkolną Nr 2.

14 lutego 2018r. w Bursie Szkolnej nr 2 obył się XV Konkurs recytatorski poezji miłosnej Erato dla wychowanków burs i internatów województwa lubelskiego pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.

 

14 lutego, w dzień wspomnienia św. Walentego udaliśmy się do kościoła p.w. św. Pawła, przy ul. Bernardyńskiej, gdzie znajdują się relikwie patrona zakochanych.

Jeszcze w światecznym klimacie odbył się w Bursie nr 6 Noworoczny konkurs Kolęd i Pastorałek dla wychowanków burs i internatów Lublina. Naszą placowkę reprezentowała Ola K.

Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia właściwego odżywiania dla jakości życia, dlatego, aby poszerzyć wiedzę z tego zakresu, uczestniczyliśmy w spotkaniu ze studentami  z Koła Dietetyków  Uniwersytetu Przyrodniczego. 

Dzień 6 grudnia jest jednym z najbardziej oczekiwanych dni w roku - każdy wie dlaczego :)

„Sprawa Chrystusa”

23 listopada udaliśmy się do kina „Bajka” na film „Sprawa Chrystusa”, w którym krok po kroku towarzyszyliśmy głównemu bohaterowi w zdobywaniu dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

 

W czwartek 9 listopada 2017 w studiu TVP 3 Lublin uczestniczyliśmy w  Wieczorze Niepodległościowym, w ramach ktorego odbył się koncert zespołu Contra Mundum pod tytułem ,,Cześć i chwała bohaterom"  oraz projekcja filmu.

Od kilku lat Bursa Szkolna nr 2 w Lublinie organizuje uroczyste zapalenie ognia Niepodległości pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego na Placu Litewskim. Delegacja naszego internatu wzięła udział w tych uroczystościach.

26 października wychowankowie internatu wybrali się pod opieką p. Małgosi do kina Bajka na film pt. „Dwie korony” Po drodze odwiedziliśmy piękne Stare Miasto i podziwialiśmy tańczące fontanny.

Dnia 12 października 2017r. odbyła się w internacie uroczysta adoracja z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich.

W środę 11 października 2017r. dla chętnych wychowanków zorganizowane zostaly zajęcia z samoobrony .

W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej wybraliśmy się na teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

 

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki odbył się na dziedzińcu KUL koncert zespołu Gospel Rain.

Dnia 27.09.2017r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Internatu. Spośród 10 kandydatów  do Samorządu wybrani zostali ...

 

26 września 2017 roku odbyło się powitanie nowych członków internatu. Podczas uroczystości pierwszacy brali udział w wielu grach i zabawach integracyjnych. 

Juz w pierwszych dniach rozpoczynającego się roku szkolnego korzystając z pięknej pogody grupa wychowanków internatu wybrała się pod opieką wychowawcy na spacer po nocnym Lublinie.

Witamy w nowym roku…

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszym internacie.  Nowy rok to nowy początek. A na początek trochę nowych internackich statystyk…

 

 

Informujemy,że zakwaterowanie w Internacie XXI LO na rok szkolny 2017/2018 odbędzie się w niedzielę od godziny 15.00

Rodziców wychowanków zapraszamy na spotkanie z kierownikiem/wychowawcami grup zgodnie z poniższym rozkładem :

rodzice wychowanków z klas II i III - godzina 15.30

rodzice wychowanków z klas Iszych - godzina 16.00

Prosimy o obecność wszystkich rodziców.

UWAGA! w zakładce Rekrutacja dodano obowiązujące terminy rekrutacji do internatu na rok szkolny 2017/18

Przypominamy, ze termin potwierdzenia zamieszkania w internacie dla osób zakwalifikowanych i składania odwołań w przypadku niezakwalifikowanych upływa w dniu 07.07.2017r.

W środę 21 czerwca odbylo się w internacie - tradycyjnie już w formie spotkania przy grilu - podsumowanie roku szkolnego 2016/1017 .

Po zakończeniu III klasy dla naszych kolegow - maturzystów przyszedł czas pożegnania także z internatem

W Niedzielę Palmową , 9 kwietnia,  wybraliśmy się do kościola pw św.Andrzeja Boboli na Pasję według św. Jana autorstwa Jana Sebastiana Bacha.

Dnia 22 lutego sześcioro odważnych wychowanków zmierzyło się z pułapkami I Dyktanda Internackiego

W dniu 20 lutego 2017r w Internacie SOSW dla odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej "Wyśpiewam Ci jak Cię kocham"

Tradycyjnie już  z okazji Walentynek nasz internat uczestniczy w Konkursie Recytatorskim Poezji Milosnej Erato, ktory w tym roku już po raz 14ty odbył się w Bursie nr 2.

W przeddzień Święta Zakochanych uczestniczyliśmy w pokazach i warsztatach zorganizowanych przez Medyczne Studium Zawodowe.

Po raz 11 odbył się w BS nr 1 Noworoczny Turniej Szachowy. Wśród 17 uczestników byli dwaj nasi przedstawiciele.

Z inicjatywy Samorządu grupa wychowanków naszego Internatu przygotowała i wystawiła przedstawienie jasełkowe dla dzieci z lubelskich świetlic.

Tuż przed wyjazdem na Święta Bożego Narodzenia przeżywaliśmy uroczyste spotkanie wiglijne w gronie internackiej wspólnoty.

W niedzielny wieczór 27 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjatkowym wydarzeniu.W Filharmonii Lubelskiej odbyl się Narodowy Koncert Listopadowy organizowany dla mieszkańców Lublina z okazji święta Niepodległości

12 października, kiedy już się poznaliśmy z nowymi kolegami odbyły się wybory do Samorządu internatu na kolejny rok szkolny.

Jak co roku  zorganizowane zostało spotkanie dla nowych mieszkańców internatu z przedstawicielami Policji.

Po pierwszych tygodniach w nowym środowisku przyszedł czas na oficjalne przywitanie klas pierwszych we wspólnocie internackiej.

Kilka statystyk...


Informujemy, że zakwaterowanie w internacie odbędzie się w środę 31 sierpnia 2016 r. od godziny 15.00

- o godzinie 15.30 odbędzie się spotkanie kierownika i wychowawców z rodzicami uczniow z klas 2 i 3,

-o godzinie 16.00 spotkanie z rodzicami nowych wychowanków z klas 1szych.

Młodzież przywozi ze sobą pościel (kołdra, poduszka, bielizna pościelowa, koc)

 

DO ZOBACZENIA!

Od 27 czerwca 2016

Praca komisji rekrutacyjnej, analiza złożonych podań i ankiet rekrutacyjnych. Ewentualne potwierdzanie okoliczności zawartych we wnioskach rekrutacyjnych.

 

18 lipca 2016  godz. 10.00

Ustalenie wyników i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

 

W dniach 18 -20 lipca 2016

Potwierdzanie woli zamieszkania w placówce poprzez złożenie pisemnego oświadczenia przez rodziców kandydata niepełnoletniego.

Godziny pracy komisji rekrutacyjnej 10.00-14.00.

W tym czasie istnieje możliwość indywidualnej rozmowy z kadrą pedagogiczną Internatu.

 

1 sierpnia 2016 godz.10.00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

 

Od dnia ogłoszenia listy przyjętych i nieprzyjętych do dnia 31.08.2016

Rekrutacja uzupełniająca.

 

W przypadku nie przyjęcia dziecka do Internatu przysługuje rodzicom prawo                        do uzyskania uzasadnienia odmowy przyjęcia (W terminie do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych) oraz prawo odwołania do Kierownika Internatu (W terminie                      do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia).

W przeddzień ostatniego dnia roku szkolnego w internacie odbylo się uroczyste podsumowanie mijającego roku.

Z inicjatywy Samorządu zorganizowany zostal konkurs kulinarny. Zainteresowanie było spore, pomysły na pizzę różnorodne

Nasz zespół projektu Zakochaj się w Lublinie zdobył I miejsce w teście wiedzy na temat organizacji użyteczności publicznej

Serdecznie zapraszamy do internatu podczas Dnia Otwartego w XXI LO - 13.04.2016 Internat mieści się na IV pięrze szkoły idąc głównymi schodami.

Jak co roku przed wyjazdem na przerwę świąteczną odbyła się Droga Krzyżowa korytarzami szkoły. Mieszkańcy przygotowali stacje w różnych punktach szkoły i rozważania pozwalające odnieść Mękę Chrystusa do naszych codziennych spraw. Po zakończeniu w kaplicy przeszliśmy do stołówki gdzie odbyła się uroczysta kolacja - spotkanie Wielkanocne.

 Ostatnim akcentem okresu świątecznego w Internacie był koncert kolęd zagrany przez osadzonych z Aresztu śledczego w Lublinie. Koncert zostal zorganizowany we współpracy ze stowarzyszeniem Postis w ramach projektu Zakochaj się w Lublinie, którego tegoroczne motto brzmi - NGOs aktywność wspierajaca rozwój. Na koncert zaproszeni byli również mieszkańcy innych burs realizujących projekt. Odbyla się rownież zbiorka darów rzeczowych dla dzieci osadzonych. W podziekowaniu za występ, wspolne śpiewanie i świadectwo przygotowaliśmy też podziękowania pisane przez młodzież z refleksjami dotyczącymi tego poruszającego spotkania.

W środę 20 stycznia w Bursie nr 6 odbyła się już druga edycja Noworocznego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod patronatem Instytutu Muzyki UMCS.

W przeddzień wyjazdu na ferie świąteczne odbyło się w internacie tradycyjne spotkanie –internacka  wigilia.

Coroczną tradycją jest wizyta Świętego Mikołaja w Internacie.

Teatr ITP to inicjatywa studentów polonistyki KUL.

W dniach 22 - 27 listopada odbył się w Internacie Biskupiaka "Tydzień radości ze Świętym Janem Bosko".

Korzystając z wolnego od lekcji  dnia grupa wychowanków wybrała się pod opieką p. Małgosi do nowego kompleksu  basenów – Aqua Lublin.

W dn. 21.10 2015 roku odbyły się wybory do internackiego  Samorządu.

W Dniu Edukacji osoby które nie wyjechały do domów zostały zaproszone na spotkanie integracyjne.

Od kilku lat odbywa się w Lublinie Lubelski Festiwal Nauki.

31.08 od godziny 15.00 odbędzie się zakwaterowanie wychowanków w internacie na nowy rok szkolny.

W przeddzień zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się w gronie internackim przy grillu aby podsumować mijający rok szkolny i podziękować sobie wzajemnie.

Rok szkolny szybko mija i przyszedł czas na pożegnanie z najstarszymi kolegami.

21 kwietnia odbył się konkurs "Fryzjerskie Fantazje" w Bursie nr 3.

Kolejna edycja konkursu dla mieszkańców lubelskich burs i internatów zakończona.

W Wielkim Tygodniu społeczność internatu przygotowuje się do świętowania Tajemnicy Paschalnej.

Wszystkich kandydatów spoza Lublina zainteresowanych zamieszkaniem w Internacie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Dnia Otwartych Drzwi w XXI LO w środę 15 kwietnia 2015 r. Internat mieści się na IV piętrze, wejście głównymi schodami :)

Jak co roku w internacie odbyła się akcja "kwiatek dla Ewy".

Wieczór świętowania Dnia Zakochanych przy wersach poezji odbył się w tym roku przed feriami.

Dziewczęta z Internatu na międzyinternackim Konkursie Kolęd i Pastorałek

W grudniowy wieczór, kilka dni przed wyjazdem do domów rodzinnych na Święta społeczność internatu spotkała się wraz z zaproszonymi gośćmi na wspólnym świętowaniu Wigilii.

W poniedziałek 8 grudnia ( z powodu nieobecności wychowanków w weekend) pokoje internackie nawiedził Święty Mikołaj.

Jak co roku w internacie z okazji wieczoru andrzejkowego zorganizowana zostala zabawa pod hasłem "Mam talent"

Jak co roku odbyl sie w internacie Dzień Chłopaka.

Konkurs fotograficzny "wakacyjne wspomnienia" rozstrzygnięty!

Tradycyjnie na początku roku podczas wyborów nastąpiła "zmiana sztafety" internackiego samorządu.

Wspólny rok rozpoczęliśmy integracyjną zabawą w podchody, których celem był Pliszczyn i wspólne ognisko.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.