NASZE SUKCESY

2019/2020

 

 

 

 

Rewelacyjny występ odnotowały nasze dzewczęta w Lidze lekkoatletycznej w ramach Licealiady m. Lublin. Drużyna w składzie: Marysia A., Cecylia B., Iza B., Agata Cz., Emilia D., Izabela G., Olga K., Natalia K., Bożena M., Sylwia M., Karolina P., Karolina R., Ewelina T., Justyna T.,  wywalczyła III miejsce. Dziewczęta rywalizowały w konkurencjach: 100m, 400m, 800m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczpem, sztafeta 4x100.  V miejsce przypadło w tym roku naszym chłopcom. Bardzo dobry występ odnotował  Łukasz W., który zajął 1 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 165, Tomasz K., 6 miejsce w biegu na 100m z wynikiem 12,42, Maciek S., 6 miejsce w biegu na 1500m z wynikiem 4,53, niestety bieg sztafetowy przesądził o stracie 3 miejsca.

24 września rozpoczęliśmy rywalizację sportową w roku szkolnym 2019/20 w ramach Licealiady m. Lublin. Na "pierwszy ogień" poszli nasi biegacze, długodystansowi. Zarówno dziewczęta jak i chopcy rywalizowali w biegu sztafetowym oraz drużynowym pokonująć odpowiednio 1000m kobiety, 1500 mężczyżni .  Dziewczęta w składzie: Agata Cz., Helena K., Ewelina T., Justyna., Weronika D., Martyna P., Emilia D., Amelia G., Karolina R., Ola Z., zdobyły II miejsce w sztafetowym biegu przełajowym oraz II miejsce w biegu drużynowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Chłopcy w składzie: Maciej S., Mikołaj K., Adam W., Jakub S., Szymon M., Franek K., Michał P., Ignacy G., Szymon M., Jakub M., uplasowali się podobnie jak dziewczęta na II miejscu w sztafetowym biegu przełajowym oraz na II miescu w biegu drużynowym. Serdecznie gratulujemy !

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego podsumowujemy sportową rywalizację w minionym roku. W klasyfikacji generalnej szkół chłopcy zajęli 6 miejsce natomiast dziewczęta 8.

Dzień sportu to także finały rozgrywek międzyklasowych i tak:1 m-ce w piłce siatkowej zajęła klasa 2D, na 2 m-cu uplasowała się klasa 2E. 1m-ce w piłce nożnej zajęła klasa 2E znacznie wygrywając z klasą 2G. Podczas konkursu skoku wzwyż w kategorii chłopców wygrał Kuba J., wśród dziewcząt Olga K. Konkurs podciągania na drążku zwyciężył Igor Sz., oraz Ola Z. Z tego miejsca pragniemy podziękować WSZYSTKIM uczniom Biskupiaka, którzy uczestniczyli w sportowym życiu Szkoły. Życzymy Wam cudownych i słonecznych wakacji oraz samych sukcesów( nie tylko sportowych) w przyszłym roku szkolnycm.

Jak co roku pierwsza sobota czerwca należała do biegaczy. Każdy zawodnik pokonał trasę ok 3km dla upamiętnienia rocznicy strajków Lubelskiego lipca 1980 oraz powstania NSZZ Solidarność. Bardzo dobry występ zanotowała grupa naszych dziewcząt która zajęła kolejno 1 m-ce Luiza Frączek, IV m-ce Weronika Dołęgowska, V m-ce Amelia Gruchoła. Gratulujemy osiągnietych wyników !

27 maja na obiektach sportowych Kul'u odbyła się Licealiada m. Lublin w siatkówce plażowej. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny (2 kobiet i 2 mężczyzn) Najlepiej zaprezentowała się Asia Klocek oraz Hania Kołodyńska , które zajęły 4 miejce w ogólnek klasyfikacji. Dziewczęta przegrały w walce o brązowy medal z drużyną z V LO. Wielkie gratulacje !

W dniach 3 i 4 kwietnia drzwi Biskupiaka zostały otwarte dla gimnazjalistów i ośmioklasistów. Potencjalni kandydaci mieli możliwość zwiedzić budynek szkoły oraz wziąć udział w warsztatach i pokazach przygotowanych przez uczniow i nauczycieli Biskupiaka. W części sportowo- tanecznej uczniowie zapreznetowali krakowiaka, ukady tańca współczesnego, hip-hop oraz pokaz taekwodndo. Serdecznie dziekujemy wszystkim uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie a wszystkich gimnazjalistów i ośmioklasitów zachęcamy do podjęcia nauki w Biskupiaku !

22 marca drużyna naszych siatkarek oraz siatkarzy wzięła udział w turnieju o puchar Rektora UMCS, który odbył się w AOS w Lublinie. Wzięły w nim udział drużyny z Lublina, Chełma i Świdnika. Obie nasze drużyny uplasowały się na IV miejscu w swoich grupach. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i uczniów klas 8 na Dni Otwarte do Biskupiaka!

3 kwietnia o godzinie 12.00 zapraszamy kandydatów do liceum 3- letniego

4 kwietnia o godzinie 12.00 zapraszamy kandydatów do liceum 4- letniego

Widzimy się !

LCsnFsyHzi0

 

 

W dniu 30 stycznia 2019 uczniowie naszej szkoły w składzie Łukasz Piasecki, Maciej Kwieciński i Miłosz Żuk uczestniczyli w drużynowym turnieju tenisa stołowego Licealiada 2019 i po zacietych pojedynkach zostali sklasyfikowani na V miejscu. Gratulujemy

Dnia 26 listopada na pływalni Aqua Lubin odbyła się kolejna edycja zawodów pływackich w ramach Licealiady m. Lublin. Naszą szkołe reprezentowało ok. 20 zawodników startując zarówno w sztafetach pływackich jak i w konkurencjach indywidualnych. Drużyna dziewcząt zajęła 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Złożyło się na to 9 miejsce sztafety dziewcząt (1:38,42) oraz bardzo dobre starty na dystansach 50m;  Zuzanna Małysza zajęła 6 miejsce w stylu klasycznym (42,04). Drużyna chłopców zajęła 11 miejsce w ogólnej klasyfikacji: 8 miejce w sztafecie pływackiej (1:28,79). Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników.

Reprezentacja naszej szkły w składzie: Martyna Skorupa, Krzysztof Podstawka, Maciej Jończak, Lukas Kasica zwyciężyła Miejskim Drużynowym Turnieju Szachowym w ramach Licealiady 2018/19 i będzie reprezentować nasze miasto naturnieju wojewódzkim w Zamoścu. Gratulujemy

We wtorek 6 listopada w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zepół nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował sztafetę Niepodległości. Każdy ze 100 uczestników miał za zadanie pokonać dystans 250m, który w sumie dał nam 25 km ( 25 lat Biskupiaka). Sztafetę rozpoczął ks. dyr. Grzegorz Strug, następnie nauczyciele i uczniowie. Ostatnie okrążenie wszyscy uczestnicy pokonali razem

W ubiegły piątek drużyna dziewcząt  i chłopców z liceum wzięła udział w Lidze Lekkoatletycznej. Zawodnicy startowali w konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800 i 1500m, pchnięcie kulą, skok w dal oraz sztafeta 4 x100m. Drużyna dziewcząt zajęła 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji. W swoich konkurencjach najlepiej zaprezentowały się: Natalia O w biegu na 100m (4m-ce) Marysia A. w pchnięciu kulą ( 5m-ce), Emilia D.w biegu na 400m ( 5m-ce), Natalika K w skoku w dal (8m-ce), Helenka K. w biegu na 800m (5m-ce), oraz sztafeta 4x100m , która zajęła 3 miejsce. Drużyna chłopców zajęła 11 m-ce . Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników !

20 września w wąwozie na Kalinie uczniowie lubelskich szkół rozpoczęli rywalizację sportową w roku szkolnym 18/19. Drużyna dziewcząt w składzie: Helena K., Emilia D., Justyna T., Ewelina T., Dorota Ł., Amelia G., Ola Z., Luiza F.,  Weronika D., Łucja Sz., Iza B., zajęła pierwsze miejsce wśród 11 startujących szkół. Drużyna chłopców uplasowała się na 8 miejscu. Na wyróżnienie zasługują również nasi gimnazjaliści, którzy zajęli 4 miejsce ! Serdecznie gratulujemy :)

21 czerwca podumowaliśmy sportową rywalizację w roku szkolnym 2017/2018.  Nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy wśród których znaleźli się : Ania S., Tomek K., Adam R., Kuba S., wyróżnienia otrzymali : Jacek M., Mikołaj P., Tymek Cz., Tomek D., Luiza F., Maciek B. Po części oficjalnej odbyły się pokazy sportowe przygotowane przez naszych uczniów. Następnie przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej w ramach której odbył się mecz uczniowie kontra nauczyciele (w tym roku nauczyciele musieli uznać wyższość licealistów) finały w rozgrywkach międzyklasowych w piłce siatkowej (1m-ce wśród licealistów zajęła klasa 2D, natomiast wśród gimnazjalistów 3gD) oraz w piłce nożnej (1m-ce zajęła klasa 2B po zaciętym meczu z 1E, na najwyższym stopniu podium wśród gimnazjalistów stanęła 3gA). W konkurencjach indywidualnych triumfowali Kuba S. który w konkurencji 50 Bońka wykonał 206 odbić, Michał K. absolwent naszego Gimnazjum  w rzutach koszykarskich, Kamil Ł. w skoku wzwyż z wynikiem 155cm, Maciej J. w biegu na 40m z czesem 5,43. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym dniu sportu a zwycieżcom gratulujemy skucesu !

Wszystkim uczniom i absolwentom życzymy słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji ! :)

Dnia 6 czerwca na obiektach sportowych OSiR w Biłgoraju  odbył się etap wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z czego dwóch staneło na podium. Ania S. z klasy 3gA zajęła 1 m-ce w biegu na 300m z czesem 42,33s, natomiast Tomasz K. z klasy 2gB stanął na drugim stopniu podium uzyskując tytuł v-ce mistrza woj. lubelskiego w biegu na 1000m z czasem 2.45,94. Gratulujemy :)

 Ponad 50 uczniów Biskupiaka stanęło na starcie 26 Międzynarodowego Biegu Solidarności.Wszyscy biegacze musieli pokonać 3km trasę w dość ekstremalnych  warunkach. Jednak nawet ulewny deszcz nie przeszkodził naszym uczniom w osiągnięciu wysokich wyników. Tomek K. z klay 2gB zajął 1m-ce wśród gimnazjalistów, Luiza F. z klasy 2D 3 m-ce wśród licealistek. Na wyrónienie zasługują także nasze gimnazjalistki: Dominika D. 6-m-ce, Zuzanna A. 7m-ce, Olga K. 8m-ce, oraz licealiści Weronika D. 6m-ce, Mateusz G 7m-ce. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników :)

Drużyna dziewcząt w składzie  Zuzanna A., Wiktoria B., Dominika D., Martna J., Olga K., Martyna K., Ola M., Maja M., Agata P., Wiktoria S., Ania S., Anastazja Ś., Julia W., Julia Z., Olga J., zajęła III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce.

W kategorii indywidualnej nasi uczniowie zajęli :

Ania S. 2m-ce 100m K

Tomek K. 1m-ce 1000m M

Kuba S. 1m-ce skok wzwyż

Olga K. 2m-ce skok wzwyż

Serdecznie gratulujemy wysokich osiąnięć :)

17 kwietnia 2018 roku dziewczęta z naszego Gimnazjum wzięły udział w rozgrywakach finałowych w piłce nożnej. Nasza szkoła w emocjonującym meczu z Gimnazjum 18 uległa w dogrywce jedną bramką zajmując ostatecznie IV miejsce. Gratulujemy calej drużynie wysokiej pozycji w klasyfikacji końsowej oraz godnego reprezentowania Biskupiaka! Skład drużyny: Anna Stąsik, Olga Kalinowska, Dorota Łukasik, Ania Profeta, Klaudia Salamandra, Zofia Jaworska, Joanna Giżewska, Aleksandra Makarewicz, Wiktoria Zgierska, Maja Matysek, Natalia Wąsik, Wiktoria Bieńko, Wiktoria Chołast, Martyna Jankowska.

W dniu 13 kwietnia chłopcy z naszego Liceum uczestniczyli w finałowych zawodach z piłki nożnej. 
Rywalizowaliśmy ze szkołami: Liceum nr V, ZS nr 5 oraz Z XXIII LO.  W końcowej rywalizacji nasza szkoła minimalne uległa wyżej wymienionym szkołom w efekcie zajmując wysokie 4 miejsce z 32 drużyn jakie startowały w rozgrywkach. Chłopcom gratulujemy wysokiej pozycji końcowej i godnego reprezentowania szkoły.
Reprezentacja szkoły
Radosław Maik, Maciej Baryła, Jacek Michnar, Bartek Duda, Ignacy Zając, Alan Szewczyk, Konrad Adamiec, Wojtek Ryba, Mateusz Gajur, Mikołaj Poleszczuk, Ignacy Szuplewski.

Uczniowie Łukasz Piasecki i Mikołaj Gąbka wystartowali w indywidualnym turnieju tenisa stołowego. Po emocjonującej walce Łukasz zajął 5 miejsce spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie.Gratulujemy

11 kwietnia mury Biskupiaka gościły potencjalnych kandydatów do naszego Liceum. Na gimnazjalistów czekał ogrom atrakcji: pokazy i warsztaty z zakresu przedmiotów humanistycznych jak i matematyczno przyrodniczych. Dodatkowo uczniowie mogli ogląać obrady obrad ONZ, zajęcia teatralne oraz pokazy sportowe. W ramach tych ostatnich zaprezentowali się:  Ola Czernierska w  tańcu współczesnym,  uczniowie klas 1 i 2 LO w Krakowiaku, klasa 3D w samodzielnie opracowanym układzie tanecznym oraz Karol i Julia w jivie.  Wszyscy chętni mogli kibicować naszej drużynie siatkarskiej, która walczyła w turnieju o puchar Dyrektora zajmując ostatecznie 2 miejsce. Dodatkowo każdy, kto interesuje się narciarstwem czy żaglami mógł wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez nasz UKS.

Szymon Skrzypek po pasjonujących meczach zajął III m-ce w indywidualnym turnieju tenisa stołowego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i będzie reprezentowł szkołę na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 12.4.2018 w Parczewie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentanci naszej szkoły w piłce siatkowej zajęli bardzo wysokie 5-6 miejsce w tegorocznej Gimnazjadzie m. Lublin. W III fazie rozgrywek nasi siatkarze uplasowali się na 3 miejscu w grupie po porażce z Gimnazjum Sobieskiego oraz SP 16.

29 listopada blisko 40 uczniów naszej szkoły brała udział w Mistrzostawach m. Lublina w pływaniu. Zawodnicy rywalizowali w sztafecie 6x25m oraz konkurencjach indywidualnych rozgrwanych na dystansach 50m. W klasyfikacji drużynowej zarówno chłopcy jak i dziewczęta uplasowali się na  miejscu. W konkurencjach indywidualnych najlepiej zaprezentowali się :Kuchciak Piotr 7 m-ce 50 grzb, Rosińska Kornelia 9 m-ce 50 dow. Licealiści uplasowani się na miejscach 9 dziewczęta,7 chłopcy. Wrto zaznaczyć, że sztafeta chłopców zajęła 5 m-ce , do medalu zabrakło niespełna 6s!  W konkurencjach indywidalnych najlepsze lokaty zajęli Grabowski Franek 50 klas - 10 m-ce, Tarasiuk Łukasz 50 dow- 10 -ce. Serdecznie graulujemy osiągniętych wyników !

Drużyna w składzie Mateusz Markowski, Mikołaj Poleszczuk i Przemek Siedlanowski zdobyła brązowe medale mistrzostw Lublina w Licealiadzie szachowej. Nasi uczniowie rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Gratulujemy!

W ostatnim dniu zawodów tegorocznej edycji z UKS`u do AZS`u Tomasz Durda zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej na ergometrze wioślarskim. Gratulujemy !

Z wielką radością informujemy, że Anna Stąsik uczennica klasy 3gA została MISTRZYNIĄ POLSKI Młodzików w biegu na 200 metrów przez płotki ustanawiając nowy rekord życiowy 29.29!
Gratulujemy Aniu !

Przedostatni dzień roku szkolnego należy do naszych sportowców i miłośników sportu. To dzień, w którym z całego serca pragniemy podziękować wszystkim osobom które w minionym roku szkolnym angażowały się w sportowe życie Biskupiaka. Blisko 200 uczniów Gimnazjum i Liceum reprezentowało nas na arenie międzyszkolnej z większymi i mniejszymi ;) sukcesami. Nasi Gimnazjaliści (dziewczęta i chłopcy) uplasowali się na 6 miejscu w ogólnej klasyfikacji lubelskich szkół. Nieco słabiej wypadli nasi licealiści; dziewczęta zajęły 10, a chłopcy 12 miejsce .                                         Wszystkim sedecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

W poniedziałek 12 czerwca odbyły się zawody pływackie klas pierwszych Gimnazjum. Wyjątkowe bo już ostatnie. Zawodnicy mogli spróbować swoich sił w jednym z trzech styli pływackich (dowolny, grzbietowy, klasyczny) na dystansie 50 m. Na koniec wszystkie klasy rywalizowały o miano "najszybszej" w sztafecie 10x25 m.

Dziewczęta: styl dowolny: 1m-ce PYTKA Agata, 2m-ce ROSIŃSKA Kornelia, 3m-ce MAŁEK Dominika, styl grzbietowy: 1m-ce WIECZOREK Zuzanna, 2m-ce CYRANKA Julia, 3m-ce WIERNIO Julia, styl klasyczny:1m-ce NIEDŹWIADEK Marta, 2m-ce KŁOCZKO Katarzyna, 3m-ce MAKAREWICZ Aleksandra

Chłopcy: styl dowolny: 1m-ce KOZŁOWSKI Filip, 2m-ce KUCHCIAK Piotr, 3m-ce DZIUBA Antoni, styl grzbietowy: 1m-ce GRABOWSKI Franciszek, 2m-ce SKRZYPEK Michał, 3m-ce CICHOŃ Maciej, styl klasyczny 1m-ce MERKISZ Michał, 2m-ce KOŁODCZAK Konrad, 3m-ce DYRKA Michał

Najszybsza klasa: 1gC

Gratulujemy !!! :)

Dnia 6 czerwca na obiektach sportowych KUL nasi uczniowie debiutowali w rozgrywkach Gimnazjady m. Lublin w siatkówce plażowej. Pary w składzie Zuzanna Paszt i Dominika Ziółkiewicz ( rez. Helena Klocek) - 5 miejsce, Hanna Kołodyńska i Weronika Jaworska - 7 miejsce . Dziewczęta zajęły 2 miejsce drużynowo! Drużyny chłopców w składzie Kajetan Wilk i Adam Rola ( rez. Maciej Baryła) uplasowali się na 3 miejscu awansując do etapu wojewódzkiego, Jakub Skórski i Michał Jaworski przegrali oba spotkania. Chłopcy drużynowo zajęli 2 miejsce ! Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie ! :)

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Półmaratonu Solidarności była nie tylko wyjątkowa, ale i rekordowa. Biegacze nie zawiedli i poprawili wynik frekwencji z zeszłego roku. Tym razem w imprezie wzięło udział prawie siedmiuset biegaczy, czyli o niemal sto osób więcej niż w roku ubiegłym.

Biskupiaka reprezentowało blisko 60 zawodników ! Wśród licealistów najlepiej zaprezentowali się : Mateusz Gajur 11m-ce, Durda Tomasz 15 m-ce, Poleszczuk Mikołaj 16 m-ce. Wśród kobiet najlepiej pobegła Luiza Frączek 4m-ce, Weremczuk Paula 11m-ce oraz Łyp Karolina 15m-ce. Wśród Gimnazjalistów 19 m-ce zajął Wojciech Nużka, Helena Klocek 4m-ce, Magdalena Dalmata 9m-ce i 15m-ce Julia Musiedlak. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom 25 Biegu Solidarności. Do zobaczenia za rok !

 

Drużyna siatkarek w składzie: Marysia K., Weronika J., Oliwia D., Julia N., Irena M., Helena K., Agnieszka P., Zuzanna P., Dominika Z., Ewelina G., Hania K., zdobyła 3 miejsce w Gimnazjadzie m. Lublin w roku szkolnym 2016/2017. Dziewczęta w finałowych spotkaniach uległy Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 16.

Gratulujemy !

Dnia 19.02.17 w Lublinie odbyło się jedno z największych i najważniejszych wydażeń fitness w Polsce. Ponad 300 szczęśliwców, którym udało się nabyć bilet miało okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez drużynę Ewy Chodakowskiej, która udowadniała że ćwiczyć można zawsze i wszędzie!  Wsród tych osób znalazła się uczenica klasy 2gc  Weronika Ciołek.

Tak trzymać :)

Drużyna dziewcząt w składzie Agata Ciseł 3D i Monika Kozłowicz 1E zajęła V miejsce w Licealiadzie m. Lublin.

Gratulujemy!

Łukasz Piasecki i Szymon Skrzypek zdobyli mistrzostwo Lublina w drużynowym tenisie stołowym w kategorii gimnazjum ( pokonując w finale 3:2 Gimnazjum nr 7). Dzieki temu już 21 lutego zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z naszego województwa.

Serdecznie gratulujemi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !

W dniu 21.01.2017 r. wyjechaliśmy na kolejną edycję obozu zimowego organizowanego przez UKS Biskupiak razem z naszymi opiekunami. Podczas zimowiska mieliśmy możliwość nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie. Uczestnicy zostali przydzieleni do poszczególnych opiekunów tworząc grupy: początkującą, która zaczynała swoją przygodę z sportami zimowymi, średnio zaawansowaną i zaawansowaną.

W rozegranych dnia 4.02.17 Halowych mistrzostwach Województwa Lubelskiego uczennica klasy 2gA Anna Stąsik zajęła 2 miejsce w biegu przez płotki . Gratulujemy!

 

W grudniu chłopcy z naszego Liceum startowali w Międzyszkolnych Zawodach m. Lublina w halowej piłce nożnej. Rozgrywki zakończyli na wysokim 4 miejscu. Podczas zawodów nasz zespół rozegrał 9 spotkań. Rundę eliminacyjną chłopcy zakończyli na pierwszym miejscu w grupie, co dało im awans do półfinałów.

08.11.2016r. Nasi Licealiści wzięli udział we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej. Pomimo wysokiego zwycięstwa nad III LO nasza reprezentacja odpadła z rozgrywek po porażce z Paderewskim.  Skład drużyny: Banaszek Wojciech, Klocek Grzegorz, Głochowski Tadeusz, Skiba Janek, Malec Michał, Wójcik Witek, Gardziel Bartek, Pasek Mateusz, Superson Wojtek, Salamacha Jakub, Dudkowski Paweł, Marcinek Dominik.

W dniu 9 Listopada Drużyny Gimnazjum w składzie Elżbieta Kapica, Adam Suraj, Tymoteusz Czukiewski i Krzysztof Suraj  oraz drużyna Liceum reprezentowana przez Weronikę Frączek Mateusza Szysza, Mateusza Markowskiego, Przemka Siedlanowskiego oraz Mikołaja Poleszczuka  zdobyły tytuły wicemistrzów Lublina  w Turnieju szachów drużynowych. Gratulujemy !

Dnia 26.10.16 odbyły się mistrzostwa lubelskich szkół w pływaniu. Reprezentacja naszej szkoły, która liczyła ponad 40 osób rywalizowała na wspaniałym obiekcie Aqua Lublin zarówno w sztafetach 4x25m jak i w konkurencjach indywidualnych.          

Gimnazjaliści zajęli 5 miejsce (2:36,65) dziewczęta natomiast 6 (2:56,45). W startach indywidualnych wspaniały występ zanotował Ignacy Garabowski- 7 m-ce w stylu klasycznym (40:82), na dalszych pozycjach uplasowali się Zuzanna Małysza (11 m-ce grzb), Grabowski Franek (11m-ce grzb) Kuchciak Piotr (12 m-ce grzb) Pytka Agata (11m-ce dow) Rosńska Kornelia (12 m-ce dow) .    

Licealiści -drużyna kobiet i meżczyzn zajęła 8 m-ce.  Pzremysław Gosik  wywalczył najlepszą lokatę wśród naszych licealistów -10 m-ce dow. W konkurencji 50m st. grzbietowym 11 m-ce zajęła Ola Kowaleczko natomiast Karol Sikora 18.

Ogromnym sukcesem dla naszych piłkarek nożnych zakończyła się faza grupowa. Nasze dziewczęta z pierwszego miejsca awansowały do kolejnego etapu rozgrywek, który na wiosnę prawdopodobnie odbędzie się na Arenie Lublin.Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach !

Bardzo udany występ odnotowali nasi teninsiści stołowi Łukasz Piasecki i Szymon Skrzypek, którzy zajęli V-VI miejsce. Warto dodać, iż obaj stoczyli bardzo zacięte pojedynki zdecydowanie poprawiając wyniki z ubiegłego roku.

W klasyfikacji szkół Łukasz i Szymon zajęli 1 miejsce !

Gratulujemy

Wspaniałym wynikiem zakończyły się wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe dla naszych gimnazjalistów. Tomasz Klocek uczeń klasy pierwszej zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, nastomiast Helenka Klocek ( 3gA) uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 miejsce !

Serdecznie gratulujemy :)

Drużyna piłkarzy nożnych w sładzie: Duda Bartek, Klocek Grzegorz, Michnar Jacek, Szewczyk Alan, Alikowski Adrian, Profeta Sławek, Pawlak Karol, Malec Michał, Gruszka Kamil, Zieliński Marcin uczestniczyła w tegorocznej edycja turnieju z UKS-u do AZS-u. Nasi licealiści rozegrali trzy spotkania: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju - Biskupiak   5-1, LCKZiU Lublin – Biskupiak    2-3,Zespół Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie - Biskupiak  2-2.

Nasz Gimnazjalista - Tomasz Klocek zajął pierwsze miejsce w indywidualnych biegach przełajowych , które odbyły się we wtorek w wąwozie na Kalinie. Równie dobrze spisały się dziewczęta, które w swojej grupie wiekowej nie mały sobie równych. Zawody te były bardzo ważnym sprawdzianem przed środowymi sztafetowymi biegami przełajowymi, z którymi wiążemy duże nadzieje.

Drużyna siatkarek w składzie : Urszula Żywicka, Magdalena Tusińska, Jagoda Pałubska, Karolina Malesa, Aleksandra Szymańska, Julia Malczewska, Milena Dębowska, Natalia Dudek, Aleksandra Żywicka  zajęła 5-6 miejsce w turnieju siatkarskim z UKS-u do AZS-u, który ma na celu promowanie lubelskich uczelni, nowoczesnych kierunków oraz akademickich ośrodków sportowych w Lublinie.

Życzymy Wam, aby te Wakacje były czasem cudownego wypoczynku, abyście zyskali dużo siły i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym !

Szkolny Dzień Sportu zakończył sportową rywalizację w roku szkolnym 2015/16. Był to bardzo dobry i udany rok naszych sportowców: III m-ce w Gimnazjadzie chłopców w piłce nożnej. I m-ce w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt z Gimnazjum, II m-ce w Biegach Przełajowych , I m-ce w tenisie stołowym chłopców z Gimnazjum, V m-ce siatkarek i koszykarek oraz czołowe miejsca w biegach ulicznych. Wyróżnione w b.r. osoby to: Ewa Piotrowska, Anna Stąsik, Helena Klocek, Maciej Baryła, Sławomir Profeta. Nie sposób wyróżnić wszystkich ( ponad 150 osób) ale wszystkim serdecznie dziekujemy za zaangażowanie w tworzenie sportu szkolnego.

Zawody pływackie klas pierwszych gimnazjum są podsumowaniem i efektem pracy jaką wkładali przez cały rok szkolny podczas obowiązkowych zajęć z nauki i doskonalenia pływania.

Każda z chętnych osób miała do przepłynięcia 50m wybranym przez siebie stylem (dowolnym, grzbietowym i klasycznym) . Zwieńczenie zawodów stanowiły sztafety płyackie , mające na celu wyłonić najszybszą z klas. W tym roku była to  1gA. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. 

 

 

Bieg Solidarność na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń sportowych. Jak co roku duża grupa uczniów Biskupiaka ( blisko 70 osób) wzięła udział w biegu ulicami Lublina, chcąc w ten sposób uczcić wydarzenia Lubelskiego Lipca"80". Najliczniejszą grupę stanowili nasi gimnazjaliści. Wśród chłopców najszybszy okazał się Kornel Klamut 9m-ce, Rej Mikołaj 11m-ce, Wyszomirski Jakub 12m-ce, Kalnowski Hubert 14m-ce.  Zosia Głuchowska zajęła 5m-ce w biegu dziewcząt, Ewa Piotrowska uplasowała się na 10 m-cu natomiast Nicola Fil na 12. W biegu licealistów na drugim stopniu podium stanął Grzegorz Klocek .

                                               

 

 

 

We wtorek 31.05 nasze lekkoatletki wzięły udział w wojewódzkiej Lidze Lekkoatletycznej , która odbyła się w Puławach.

To były bardzo udane zadowdy dla naszych gimnazjalistek. Ewa Piotrowska zajęła pierwsze miejsce w skoku wzwyż (poprawiając swój rekord życiowy o 5cm) pokonując poprzeczkę na wysokości 160cm! Ania Stąsik po wspaniałym biegu w eliminacjach 100m zakwalifikowała się do finału. Ostatecznie zajęła 4 miejsce przegrywając brązowy medaj o zaledwie 27 setnych sekundy.

 

Wszystkim dziewczętom dziękujemy i gratulujemy wysokich wyników sportowych :)

 

 

Liceum:

2 mejsce sztafeta 4x100 dziewcząt

2 miejsce sztafeta 4x100 chłopców

1 miejsce sztafeta szwedzka dziewcząt

3 miejsce sztafeta szwedzka chłopców

Gimnazjum

2 miejsce sztafeta szwedzka dziewcząt

Gratulujemy !

Drużyna dziewcząt w składzie: E. Piotrowska, H.Klocek, A.Stąsik, M.Dalmata, J.Pawłowska, I.Mazur, J.Kiciak, K.Urbańska, E.Grondek, I.Grzesiak, O.Kalinowska, M.Smyk-Pupiec,Z. Głuchowska zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich lubelskich Gimnazjów. Zawodniczki rywalizowały w biegu na 100,300,600 m, skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięciu kulą, sztafecie 4x100m.  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!

Miło nam poinformować, że grupa chłopców z naszego Gimnazjum zdobyła 3. miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych w piłce nożnej w sezonie 2015/2016.

W dniu 21 kwietnia na boiskach Gimnazjum nr 10 odbyły się mecze ćwierćfinałowe. Nasz zespół przegrał 1-2 z Gimnazjum nr 10 oraz wygrał 3-1 z Gimnazjum nr 12 i zajął drugie miejsce w grupie uzyskując awans do finałów.

Mecze półfinałowe i finałowe odbyły się w dniu 29. kwietnia również na obiektach Gimnazjum nr 10. W  półfinale nasi zawodnicy przegrali 1-7 z późniejszym tryumfatorem - Gimnazjum nr 16. W meczu o trzecie miejsce rywalizowaliśmy z lokalnym Gimnazjum nr 19. Nasza drużyna wykazała się dużą determinacja i wolą walki odnosząc zwycięstwo 4-2. Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi p. Łukaszowi Ścirce  gratulujemy dużego sukcesu i dotychczas najlepszego miejsca w historii Szkoły w rozgrywkach międzyszkolnych.

 

W Turnieju o puchar Dyrektora II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego nasz szkoła uplasowała się na 3 miejscu !

1 miejsce LO im. Stanisława Staszica

2 miejsce LO im. H. Jana Zamoyskiego

3 miejsce XXI LO im. św. Stanisława Kostki

r_Xpdu-LjWc

W dniach 9 i 13 kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla potencjalnych kandydatów do klas pierwszych.

Zarówno gimnazjaliści jak i licealiści zaprezentowali swoje sportowe talenty zachęcając tym samym do nauki w Biskupiaku !

W sobotę 06.02.2016 w hali zespołu szkół elektronicznych odbyły się halowe mistrzostwa województwa juniorów i młodzieżowców, w których wzięła udział uczennica klasy 3gC Ewa Piotrowska.

Zawodniczka skokiem na 150 cm uplasowała się na 3 miejscu.

Gratulujemy !

W środę 20 stycznia ponad 40 uczniów Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyło w rekreacyjnym wyjeździe do Chrzanowa. Pod okiem naszej kadry instruktorskiej mogli oni doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.

Nasza drużyna tenisistów stołowych w składzie  Łukasz Piasecki, Szymon Skrzypek, Mikołaj Sawiniec, Miłosz Żuk uplasowali się na pierwszym miejscu w drużynowym tenisie stołowym!

Tym samym awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28.01.2016 w Kocudzy. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki :)

Miło nam poinformować, że wszystkie drużyny siatkarskie Gimnazjum i Liceum awansowały do dalszego etapu rozgrywek.

 Gratulujemy !

W czwartek 26.11.2015 nasi pływacy wzieli udział w zmaganiach Gimnazjady m. Lublin. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wystartowali w sztafetach pływackich 10x25m jak i konkurencjach indywidualnych na dystansie 50m.Pierwsze wystarowały dziewczęta zajmując 6 miejsce z czasem 2:59.34. Chłopcy w swojej serii zajęli pierwsze miejsce natomiast w klasyfikacji generalnej- piąte z czasem 2:36.86.

 

 

 

Pod koniec października  nasi reprezentanci brali udział w eliminacjach Gimnazjady w piłce nożnej. Dzięki zwycięstwach w meczach z Gimnazjum 14 oraz Gimnazjum 15 awansowali z drugiego miejsca do ćwierćfinałów.

Ćwierćfinały były zaledwie potwierdzeniem świetnej formy naszych piłkarzy.  Chłopcy nieznacznie przegrali z faworyzowanym Gimnazjum nr 16 (2-3), a w decydującym meczu zremisowali z Gimnazjum 11 (2-2). Dzięki temu, z drugiego miejsca awansowali do półfinałów, co jest ogromnym sukcesem.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek !

Reprezentacja dziewcząt z Biskupiaka wzięła udział w wojewódzkim etapie Sztafetowych Biegów Przeajowych, które jak co roku odbyły się w Lubartowie. Pogoda nas nie rozpieszczała, od razu po przyjeżdzie na miejsce startu zaczął padać deszcz co jeszcze bardziej utrudniło rywalizacje w  niełatwych już warunkach. 

Dziewczęta zajęły XI miejsce, wśród wszystkich Gimnazjów woj. lubelskiego.

VIII edycja Biegu Papieskiego była rekordowa w wykonaniu naszych uczniów !!!

Po pierwsze ze względu na ilość uczestników, których liczba zaskoczyła organizatorów biegu. 75 uczniów gimnazjum i liceum ogólnokształcącego stanęło na starcie biegu, którego celem było upamiętnienie daty 16 października 1978 r. - wybóru Karola Wojtyły na Papieża. Aż 5 uczniów uplasowało się na podium Helena Klocek 1 miejce, Anna Stąsik 3 miejsce, Maciek Baryła 2 miejsce, Wiktoria Marek 1 miejsce, Grzegorz Klocek 2 miejce. Ponad połowa uczestników zajęła miejsce wsród 20 najelpszych w swoich kategoriach

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu !

W dniach 1 i 2 pażdziernika w Wąwozie Kalinowszczyzna odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w których wzięli udział reprezentanci Biskupiaka. Pierwszego dnia do zmagań stanęły dziewczęta. Gimnazjalistki po wspaniałym biegu uplasowały się na drugim miejscu awansując tym samym do finałów wojewódzkich, które odbędą się 20 października w Lubartowie. Reprezentacja dziewcząt z Liceum zajęła 9 miejsce wśród 16 zgłoszonych drużyn. W piątek do zmagań stanęli chłopcy. Gimnazjaliści zajęli 7 miejsce licealiści natomiast 8. Serdecznie gratulujemy !

W czwartek 24 września reprezentacja XXI Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w kolejnej już edycji turnieju organizowanym przez Akademicki Związek Sportowy z UKSu do AZSu.

Nasze siatkarki w składzie: Dudek Natalia, Szymańska Aleksandra, Rola Antonina, Bednarek Monika, Pardyka Greta, Syp Anna, Żywicka Aleksandra, Tusińska Magdalena, Zybała Joanna uplasowała się na miejscu 5-8, przegrywając w ćwierćfinale z V LO 2:0  (15:8, 15:9).

 Ostatni dzień przed zakończeniem roku to czas podsumowań tegorocznych zmagań naszych sportowców.

Najlepszym sportowcem Gimnazjum została Ewa Piotrowska:

-Mistrzostwo Lublina w skoku wzwyż Gimnazjada m. Lublin

-Wicemistrzostwo woj. lubelskiego (halowe) w skoku wzwyż

- III miejsce podczas wojewódzkiej Gimnazjady w skoku wzyż

Wśród licealistów najlepszy okazał się Grzegorz Klocek

- I miejsce w Biegu Papieskim

-I miejsce w Biegu Solidarności

-II miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Bieg solidarności już na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych , w których nasza szkoła bierze tak liczny udział. Tradycyjnie w pierwszą sobotę czerwca na starcie XXIII Biegu stanęli wszyscy chętni , którzy w ten sposób chcieli uczcić wydarzenia Lubelskiego Lipca `80.

Pierwsze miejsce  (169 startujących ) w kategorii chłopcy liceum zajął Grzegorz Klocek. Wśród gimnazjalistek drugie miejsce zajęła Helena Klocek uczennica pierwszej klasy gimnazjum.Warto zaznaczyć, iż w pierwszej dziesiątce uplasowały się również: Piotrowska Ewa 5m-ce,  Marek Wiktoria 8m-ce,  Dziaduch Weronika 9m-ce, Jóźwiak Olga 10m-ce.  Kolejną najliczniej reprezentowaną grupą byli chłopcy  gimnazjum.  Miejsca w czołówce zajęli uczniowie klas 3: Michnar Jacek (6m-ce) i Durda Tomasz (7m-ce).

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

III miejsce Ewy Piotrowskiej w skoku wzwyż !!!

Dnia 21.05.2015 na stadionie MOSiR w Zamościu odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w lekkoatletyce.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:

Ewa Piotrowska - skok wzwyż

Karol Pachciński- bieg na 2000m

Ignacy Grabowski- bieg na 2000m

Ewa Piotrowska, która wyrasta na jedną z lepszych zawodniczek lubelszczyzny, poraz drugi w tym roku stanęła w podium zawodów wojewódzkich ( tym razem na otwartym stadionie). Nasza uczennica pokonała poprzeczkę na wysokości 145 cm zajmując III miejsce.

Zarówno dla Karola jak i Ignacego były to pierwsze tak duże zawody. Uczniowie uplasowali się na 14 i 15 miejscu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :)

 

IV miejsce dziewcząt i VIII miejsce chłopców w tegorocznej Gimnazjadzie m. Lublin w lekkoatletyce.

Przez ostatnie dwa dni nasi gimnazjaliści rywalizowali w Gimnazjalnej Lidze lekkoatletycznej. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wzięli udział w 9 konkurencjach : bieg na 100m, pchnięcie kulą, skok w dal, skok w wzwyż, bieg na dystasie 300,1000 i 2000m, oraz sztafecie 4x100m.

 

 

Biskupiak ponownie na podium biegów sztafetowych !

W środę 15 kwietnia w budynku Biskupiaka odbył się Dzień otwartych drzwi.

Krakowiak Kościuszki - w wykonaniu naszych licealistów

ydOCo0g7-BU

Układ ćwiczeń na ścieżce gimnastycznej- Zuzanna Zielińska

w3Ov0rsts1w

Nasze siatkarki zakończyły zmagania w tegorocznej gimnazjadzie m. Lublin plasując się na 6 miejscu wśród 21 szkół gimnazjalnych

Ponad 70 spotkań, 21 szkół, setki zawodników,mnóstwo emocji. Tak w wielkim skrócie można podsumować tę edycję  Gimnazjady m. Lublin.

W bieżącym roku po raz pierwszy graliśmy wg nowego systemu rozgrywek, który z jednej strony dawał moźliwość " ogrania się" zawodnikom , z drugiej jednak był bardzo wyczerpujący . Nasze siatkarki po awansie z fazy grupowej, musiały się zmierzyć z 7 innymi szkołami, które awansowały do najlepszej ósemki.

27 lutego nasi koszykarze przegrali swój ostatni mecz w grupie z Zespołem Szkół nr 1. Zbyt mocni okazali się również rywale z Liceum im. Królowej Jadwigi oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

 

VII miejsce Grety Pardyki podczas wojewódzkich finałów Licealiady w badmintonie.

W poniedziałek 26.01.2015 w Zamościu odbyła się Licealiada w grze pojedynczej w badmintonie. Po raz pierwszy w historii Biskupiaka wzięła w niej udział nasza uczennica Greta Pardyka. Zawodniczka zajęła siódme miejsce przegrywając zaledwie dwa mecze ( z czego jeden w dogrywce).
Serdecznie gratulujemy !

Ewa Piortowska wicemistrzynią woj. lubelskiego w skoku wzwyż!

w1X4gZPHzq8


 

14 stycznia nasi licealiści ( zarówno męska jak i żeńska drużyna) zakończyli zmagania w Licealiadzie.

Mimo porażki z 17 Gimnazjum, nasi siatkarze awansowali do drugiego etapu rozgrywek w ramach Gimnazjady m. Lublin.

Miło nam poinformować, iż wszystkie siatkarskie drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców ( Gim. i LO) awansowały do kolejnego etapu!

Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki ! :)

Reprezetanci naszego Liceum w męskiej piłce siatkowej poszli w ślady  swoich koleżanek i awansowali do ćwierćfinału licealiady.

Reprezentacja w składzie: Wilke Michał, Kaczyński Przemysław, Droździel Paweł, Wilkołazki Piotr, Łoboda Daniel, Nowak Dominik, Znajomski Paweł, Karaś Adrian, Ponikiewski Piotr, Kłosiński Adam, Bury Paweł uległa jedynie 9 LO. Gratulujemy :)

Nasze siatkarki w pięknym stylu i przy fantastycznym dopingu kibiców pokonały wszystkie zespoły fazy grupowe ( XIX LO, III LO, XXIII LO) awansując z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów Licealiady w piłce siatkowej.

 

Jak co roku przełom listopada i grudnia oznacza zmagania pływaków.

W tym roku wyjątkowo odbyły się one na pływalni Gimnazjum nr 11. Nasze Gimnazjum reprezentowało 26 uczniów. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły VI miejsce, chłopcy zaś VII.

Czas sztafety dziewcząt: 2:59.48 - VI miejsce,

chłopcy: 2:39.95 VII miejce

Indywidualnie: 50m klas. ch. Grabowski Ignacy 42,97, Tarasiuk Łukasz 52,30. 50m grzb. ch. Tarasiuk Sebastian 37,26, 50m dow. ch. Gosik Przemysław 28,99, Dudkowski Paweł 35,68, Jakubczyk Piotr 39,85.

Po wielu latach przerwy reprezentacja koszykarzy wystąpiła w Gimnazjadzie i to od razu z sukcesem.

Chłopcy pokonując Gimnazjum nr 7 awansowali do ćwierćfinału. Warto dodać, że mecz był tak zacięty, iż potrzebna była dobrywka aby wyłonić zwycięzcę.

Nasze zawodniczki po zaciętym meczu wygrały z Gimnazjum nr 9 awansując do ćwierćfinałów Gimnazjady m. Lublin. Duża w tym zasługa naszych kibiców, którzy stanęli na wysokości zadania (albo jeszcze wyżyej :)) Dziękujemy  !

Skład drużyny: Paszt Zuzanna, Ziółkiewicz Dominika, Kołodyńska Hanna, Piróg Agnieszka, Jaworska Weronika, Jaworska Julia, Kusiak Agata, Chilimoniuk Agnieszka, Grzelak Weronika,  Dziaduch Weronika, Marek Wiktoria.

Jak co roku 16 października w Z.S. przy ulicy Słowiczej odbyła się już kolejna edycja biegów ulicznych.

 70 uczniów Biskupiaka oddało w ten sposób hołd Ojcu Świętemu- Janowi Pawłowi II jednemu z najwybitniejszych Polaków oraz wielkiemu miłośnikowi dzieci, młodzieży i tego co stanowi Polskę

Nasi gimnazjaliści zajęli II miejsce  w klasyfikacji drużynowej !

22 października na terenach rekreacyjnych dzielnicy Kalina odbyły się Mistrzostwa Lublina w biegach przełajowych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nasi gimnazjaliści zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Skład drużyny dziewcząt: Helena Klocek, Wiktoria Marek, Weronika Dziaduch, Olga Jóźwiak, Wiktoria Gontarz, Ewa Piotrowska, Ola Urbańska.Skład drużyny chłopców: Jacek Michnar, Tomasz Durda, Adrian Goździewski, Michał Gronowski, Krzysztof Radziwiłko, Paweł Kasprzak.

9 i 10 października na stadionie Startu odbyła się Licealna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta startowały w biegach na 100m, 400m, 800m, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz sztafecie  4x100m.  - VI miejsce

Chłopcy: bieg na 100m, 400m, 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100 - VI miejsce.

Nasi lekkoatleci wystartowali w finałach wojewodzkich indywidualnych biegów przełajowych.

Konkurencja była ogromna, gdyż każdy z naszych reprezentantów musiał się zmierzyć z ponad setką rywali w swojej kategorii wiekowej.

Helena Klocek III mejsce

Grzegorz Klocek II miejsce

Jacek Michnar - miejsce w trzeciej dziesiątce

Gratulujemy :)

Sportową rywalizację jak co roku rozpoczęliśmy od zmagań naszych lekkoatletów.

Przez dwa dni zarówno dziewczęa jak i chłopcy z Gimnazjum i LO rywalizowali o tytuł najlepszego. Reprezentanci naszego Gimnazjum zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na najbardziej nielubianym 4 miejscu- co i tak jest olbrzymim sukcesem. Dziewczęta z LO z czasem 35,39 zajęły szóste miejsce, chłopcy zaś drugie co zapewniło im awans do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy !

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.