Klub Wolontariusza

Klub Wolontariusza działa przy naszym  Internacie od 2008 roku. Celem klubu jest zaangażowanie młodzieży w działania na rzecz potrzebujących. Działanie w grupie wolontariackiej może pobudzić wrażliwość społeczną młodych ludzi na potrzeby grup marginalizowanych, a także wychowuje do odpowiedzialności za los drugiego człowieka. Ponadto sprzyja rozwijaniu zainteresowań i uczy kreatywnego działania, współpracy w grupie oraz staje się alternatywna formą spedzania czasu wolnego. 

 

W działaniach Klubu Wolontariusza zaangażowani są wychowankowie internatu oraz inni uczniowe naszej szkoły. Opiekunami klubu są p. Magdalena Jóźwina oraz p. Jacek Szynarczuk. 

W naszej działalności koncentrujemy się na współpracy ze świetlicami opiekuńczo-wychowawczymi działającymi na terenie miasta Lublina. Na przestrzeni kilku lat zorganizowaliśmy:

- bajkę profilaktyczną "O królewnie Śnieżce" oraz turniej wiedzy prozdrowotnej,

- trzy Przeglądy Teatrów Bożonarodzeniowych,

- koncerty kolęd w wykonaniu zespołów GOSPEL ON i PROMYCZKI DOBRA,

- Turniej Wiedzy o Bożym Narodzeniu,

- Turniej"Życie świętego nie inne od naszego" poświęcony Św. Janowi Pawłowi II,

Środki finansowe na organizację naszych przedsięwzięć czerpiemy z organizowanych corocznie Kiermaszy Bożonarodzeniowych, podczas których sprzedajemy przygotowane własnoręcznie ozdoby świąteczne. 

 

Młodzi wolontariusze odwiedzają również dzieci bezpośrednio w świetlicach, pomagając im w odrabianiu lekcji lub organizując czas wolny.

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.