2016-09-27

W kręgu historii

22 września 2016r. w szkolnej świetlicy miało miejsce spotkanie z absolwentem naszej szkoły lic. Mateuszem Kosonowskim - znawcą i miłośnikiem historii średniowiecznej. Tematem jego, kolejnego już z cyklu, wystąpienia była postać Gerarda Labudy - wybitnego polskiego badacza epoki średniowiecza. Okazją do spotkania stała się  przypadająca w tym czasie setna rocznica urodzin tego nieżyjącego już historyka.

W bardzo ciekawie wygłoszonym wykładzie autor przedstawił uczniom klas humanistycznych oraz przedstawicielom gimnazjum, dokonania badawcze i drogę życiową prof. Labudy na tle niełatwych przemian epoki, w której tworzył. Na zakończenie warto zaznaczyć, że Mateusz tydzień wcześniej otrzymał Diamentowy Grant ministerialny na swoje badania naukowe, co niewątpliwie jest wyjątkowym osiągnięciem naszego absolwenta. Życzymy mu wielu sukcesów naukowych oraz podążania drogą swojego idola Gerarda Labudy.
O Diamentowym Grancie Mateusza można przeczytać tutaj: diamentowy_grant_129020.pd

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.