2016-04-25

Przedszkolaki w Biskupiaku

W poniedziałek 11 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Świętego Józefa. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazach w pracowni biologicznej i chemicznej. W pracowni biologicznej zobaczyli to , co niewidzialne dla oka , czyli obserwowali zgromadzone okazy przez lupę, mikroskop i binokular. 

W kąciku anatomicznym oglądali modele narządów człowieka. Po raz pierwszy mogli też obejrzeć egzotyczne pająki, skorpiona, modliszkę i salamandrę z kolekcji Szymona Bałysa z klasy Igc oraz posłuchać opowieści o ich hodowli.

W pracowni chemicznej brali udział w pokazie doświadczeń reakcji strącania soli, wulkanu chromianowego, węży faraona, magicznej piany. Mogli też pobawić się bańkami z gliceryny i płynu do mycia naczyń. W tajniki biologii i chemii wprowadzili ich uczniowie z 2ga oraz 3ga i 3gd

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.