2016-04-06

Zgrupowanie PDS - Zamość

Na poligonie pod Zamościem 2 kwietnia odbyło się zakrojone na szeroką skalę połączone zgrupowanie Polowej Drużyny Sokolej, Strzelca i pewnej szkoły wojskowej. Po apelu początkowym wybrani sokoli udali się na zajęcia saperskie, a reszta oddziału ćwiczyła strzelanie z polskich karabinów – Beryli.

Po zakończeniu pierwszej porcji zajęć „saperzy” zbadali bazę rozpoznawczą i BRDM (Бронированная Разведывательно-Дозорная Машина/Opancerzony Pojazd Rozpoznawczo-Patrolowy), a „frontowcy” ćwiczyli wsiadanie i desant z BWP czyli Bojowego Wozu Piechoty zakończony przejazdem wozem po poligonie. Poza tymi dobrami wojskowi przywieźli różne rodzaje uzbrojenia m.in. moździerz ciężki, czyli działo stromotorowe, by każdy mógł zapoznać się z nowoczesnym sprzętem armii. Zwieńczeniem zajęć były manewry polegające na przechwyceniu konwoju. Po zakończeniu emocjonujących walk wysłuchaliśmy słów Komendanta na apelu końcowym, pobiegliśmy do CWT-ów, czyli Cywilnych Wozów Transportowych :-) i rozjechaliśmy się do domów.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.