2016-03-22

Zgrupowanie Polowej Drużyny Sokoła

W sobotę 19 marca AD 2016 miało miejsce zgrupowanie PDS. Zajęcia odbyły się w jednostce wojskowej w okolicach Zamościa. Poranek był mroźny, ale dzięki przezorności pana Szynkarczuka nie czuliśmy się jak Niemcy pod Stalingradem, bo dostaliśmy wojskowe kurtki ocieplane, zwane bechatkami.

Po dojechaniu na miejsce, apelu początkowym i poznaniu planu dnia czekała nas miła niespodzianka: na strzelnicy były stare, dobre czeskie KBKS-y (dla tych, co nie lubią wstawać o piątej: KaraBineK Sportowy) i oczywiście broń krótka, w 60% też czeska. Po wystrzeleniu 50 naboi na uczestnika, przemieściliśmy się do lasku, gdzie Komendant nauczył nas paru przydatnych węzłów, a także ćwiczyliśmy pokonywanie przeszkód terenowych na linie rozwieszonej między drzewami, metodą „na komandosa”, a czasem i „na leniwca”. Gdy każdy już się nawiązał i przeszedł po linie, wróciliśmy na strzelnicę, gdzie nauczyliśmy się bandażować różnego rodzaju rany i mogliśmy zadawać pytania doświadczonym ratownikom. Po piętnastej zgrupowanie się skończyło, a my - zadowoleni, choć zmęczeni - wróciliśmy do domów.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.