2016-03-11

BisqMUN - IV edycja

W dniach 8-9 marca 2016r. już po raz czwarty w naszej szkole odbyły się modelowe obrady ONZ, szerzej znane jako BisqMUN. Tegoroczne posiedzenie zapowiadało się naprawdę bardzo interesująco. Na szczęście delegaci nie zawiedli. W komisjach i na zgromadzeniu ogólnym dyskutowano o kryzysie migracyjnym w Europie i dostępie krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu do broni jądrowej.

W obradach wzięła udział rekordowa liczba 31 delegacji, natomiast w całe przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 70 uczniów. Po dwóch dniach burzliwych dyskusji, na szczęście wszyscy doszliśmy do porozumienia. Co ciekawe, podczas drugiego dnia naszych obrad, doszło do historycznego wydarzenia, gdyż USA i Rosja zjednoczyły swoje siły i wspólnie postanowiły napisać własną rezolucję. Taka rzecz, mogła wydarzyć się tylko na Bisqmunie! Gratulujemy wszystkim delegatom, a szczególnie Lidii Konasiuk z 1C, która została najlepszym mówcą, Tomkowi Durdzie z 1B - najlepszemu delegatowi w komisji praw człowieka, Michałowi Bojczewskiemu z 2B - najlepszemu delegatowi w komisji bezpieczeństwa, oraz Oliwii Zakrzewskiej z 2C i Karolowi Sikorze z 1D za zdobycie nagrody na najlepiej ubraną delegację. Zapraszamy za rok, już na piątą edycję BisqMUNa!

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.