2016-01-31

Dni Psychologiczno - Profilaktyczne 2016

Po raz czwarty już odbyły się ProPsy IV – Dni Psychologiczno – Profilaktyczne: „Zobacz człowieka w człowieku”.

27.01. (czwartek) – na czterech godzinach lekcyjnych wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie pt: „konflikty24.pl”. Aktorsko i śpiewnie zaprezentowali się w nim uczniowie klasy 2C, a także gościnnie Ola z 2E, Alek i Michał z 3B. Wsparciem reżyserskim służyła p. Zofia Świnarska, natomiast opieką merytoryczną – p. Iwona Kowalewska. 28.01. (piątek) – o godz. 9:25 równolegle rozpoczęło się 5 warsztatów, w których uczestniczyli zainteresowani uczniowie. czytaj więcej

Przestawienie, tak jak sam tytuł wskazuje, traktowało o jednym z powszechniejszych zjawisk zachodzących w relacjach interpersonalnych, czyli konfliktach. Przez różnorodne scenki, w których „wystąpili” Mickiewicz i Słowacki, Pan Tadeusz i Telimena, Kargul i Pawlak, Jasiek i Krzysiek, a także Alex i Misia01 można było zaobserwować istnienie konfliktów niemalże od zarania dziejów. Dotyczą one wszystkich ludzi i nikt nie jest od nich wolny. Ważne, aby ich nie unikać ani nie wywoływać za wszelką cenę, dążyć do znalezienia rozwiązania odpowiedniego dla obydwu zwaśnionych stron i nie angażować się emocjonalnie w relacje z obcymi nam osobami.

Warsztatowo „Odkryć swój potencjał” pomogła nam p. Karina Gmurkowska, ucząc nas jak zwiększać kontrolę nad swoimi emocjami oraz umieć konstruktywnie odmawiać. O tym, że rysować każdy może, raz trochę lepiej, choć może na początku może trochę gorzej (oczywiście dążąc ku perfekcji w tym zakresie) skutecznie przekonała p. Ola Krawczyk – prowadząca warsztat o „Sketchnotingu, czyli zapamiętywaniu przez bazgranie”. „Trudną sztukę komunikacji, czyli jak porozumiewać się bezkonfliktowo” przerozmawiała i przećwiczyła ze swoją grupą p. Weronika Piskorska, a na „Wyższy LEVEL komunikacji” zaprowadziła uczestników swojego warsztatu p. Sylwia Ryjewska. Teraz wszyscy wiedzą, co zrobić, aby rozmowy z innymi były efektywne i konstruktywne, a przy tym eliminowały jak największą ilość nieporozumień. Warsztat p. Joanny Zacz vel Jacz uświadomił nam, że „W sieć relacji” jesteśmy zaplątani wszyscy. Ważne, aby się nie zaplątać i nie zasupełkować w nieprzyjaznych i niewiele wnoszących do naszego życia kontaktach.

Medialnie wsparła nas p, Magdalena Gładysz z tygodnika „Nowy Tydzień”, a także p. Gosia Rosołowska (nasza absolwentka ;) ) z Radia Lublin – audycja Spojrzenia.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym naszym wydarzeniem za udział oraz wspieranie myślą i czynami naszej inicjatywy.

Do zobaczenia za rok !

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.