2018-09-26

Jubileusz 25-lecia Biskupiaka

18 września 2018 r. obchodziliśmy uroczyście podwójne święto: nasz Dzień Patrona i jubileusz 25-lecia "nowego" Biskupiaka. Tradycyjnie, długim pochodem, przeszliśmy do lubelskiej Archikatedry na uroczystą mszę św. odprawioną przez ks. abp. Stanisława Budzika, w trakcie której nasi pierwszoklasiści licealni złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje szkolne. Następnie w szkolnej auli miało miejsce spotkanie z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami władz, lubelskich szkół i organizacji, z którymi współpracujemy, osób, które od lat są związane z nasza szkołą. 

Uczestnicy uroczystości obejrzeli też krótki spektakl ilustrujący historię Biskupiaka (prawie stuletnią) w wykonaniu naszych uczniów. Po południu szkoła wypełniła się ludźmi: obecnymi uczniami, absolwentami, nauczycielami. Na szkolnych korytarzach przez kilka godzin trwały rozmowy, wspomnienia, serdeczne spotkania dawno (i nieco mniej dawno) niewidzianych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nam towarzyszyć w tym świątecznym dniu.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.