2016-12-28

Twardzi jak stal

W dniach 16-17 grudnia 2016r. odbył się bieg użyteczno - bojowy „Twardzi jak Stal”. Trasa prowadziła przez pagórki, lasy i mokradła gminy Wąwolnica. W piątek 16 każdy zawodnik udał się do szkoły w Wąwolnicy, aby się dać zapisać. Udała się też drużyna z plutonu III (Biskupiak). Na miejscu czekali już pracowici Sokoli, którzy zawczasu przygotowali „administrację”. Po zapisach był czas na doposażenie się i przekąszenie frykasów przygotowanych przez młodego, zdolnego, a przede wszystkim niesamowicie skromnego, kucharza.

Po pobudce o 2:45 i zjedzeniu śniadania drużyny wyruszyły. Na trasie czekało na śmiałków wiele przeszkód, którym jednak dzielnie stawili czoła. Należy wspomnieć, że drużyna plutonu trzeciego z najlepszym czasem zajęła pierwsze miejsce, za co zawodnicy z Biskupiaka dostali ładne i praktyczne nagrody. Po nich przybywali na metę kolejni uczestnicy, goszczeni wojskową grochówką, ciepłą herbatą i równie ciepłymi brawami. Podczas biegu nikt nie ucierpiał, panowała zdrowa, braterska rywalizacja i wszystko poszło zgodnie z planem, co kwalifikuje to przedsięwzięcie jako pełen sukces.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.