2016-11-23

Koncert

21 listopada 2016r. w szkolnej auli odbył się koncert pt. „Gdzie mam Ciebie szukać” adresowany do Rodziców oraz całej społeczności szkoły. Koncert był prezentacją uczniowskich pasji i talentów. Na scenie wystąpiło wielu bardzo zdolnych uczniów gimnazjum i liceum, którzy poza talentem pokazali także, że „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” [Dz 20, 35]. Koncert miał charytatywny cel a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie, za pośrednictwem Fundacji Świętego Mikołaja, stypendiów dla zdolnej młodzieży z naszej szkoły.

Spotkanie było piękne, wzruszające i zadziwiające zarazem. Niezwykłą atmosferę stworzyli:

Agnieszka Wawruch, Julia Ostęp, Karol Sikora, Julia Zygan, Maria Dmitruk, Małgorzata Dmitruk, Magdalena Kramek, Rozalia Kramek, Maria Ochal, Julia Pawłowska, Katarzyna Janik, Faustyna Rej, Franciszek Lewocki, Agnieszka Bury, Helena Klocek, Agnieszka Piróg, Sylwia Łucjanek, Ignacy Grabowski, Anna Kolasa, Magdalena Korona, Aleksandra Czermierska, Wiktoria Rabińska, Maria Obszańska, Robert Geworgjan, Zespół z Gimnazjum, Jakub Kołodziej, Wiktoria Janiszewska, Jonasz Rzucidło.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za obecność, wsparcie i zaangażowanie. Zapraszamy do zapoznania się z wrażeniami widzów i galerii zdjęć.

Organizatorzy: Agnieszka Lalik-Korzeń, Marzena Radecka, Łukasz Jemioła

 

Krótka refleksja na temat koncertu zorganizowanego w celu wsparcia funduszu stypendialnego w dniu 21 listopada 2016 roku. Poziom uczniów prezentujących swe umiejętności upoważnia do stwierdzenia: to nie był koncert, lecz Koncert, a występowali nie uczniowie, lecz Artyści. Były emocje, zaangażowanie i przede wszystkim radość ze wspólnego wysiłku i możliwości współtworzenia na scenie. Był taniec, rozbrzmiewały różne instrumenty, solo, duety, kwartety, głosy od German do Okudżawy, włoski, rosyjski, angielski i nasz ukochany, melodyjny język polski. Miało być krótko, więc gratuluję młodzieży oraz opiekunom. Parafrazując Marka Grechutę, którego słowa zaśpiewaliśmy razem na zakończenie:

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”

 - więc czekajcie na ten dzień, czyli na następny koncert.

A kto mógł, a nie przyszedł, ten jest gapa…   (Piotr Strojny)

 

W dniu dzisiejszym razem z mężem, braliśmy udział w koncercie ''Gdzie mam Ciebie szukać?...''.                   Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że w szkole może być aż tylu artystów - pasjonatów. Koncert był bardzo wzruszający i nastrojowy. Szkoda tylko, że tak mało rodziców wygospodarowało czas żeby to zobaczyć, a warto było. (Beata Wieczorek)

Jestem pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego koncertu. Poziom artystyczny uczniów "Biskupiaka" przerósł moje oczekiwania. Byłam bardzo wzruszona i nie raz poczułam dreszcze zachwytu. Jestem bardzo wdzięczna organizatorom i przede wszystkim uczniom za piękne chwile, które miałam przyjemność spędzić z tak utalentowaną młodzieżą. (Marta Geworgjan)

Koncert uczniów Biskupiaka zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Po pierwsze poziom występujących artystów. Nie jestem znawcą muzyki, tańca ani śpiewu, ale dla mnie byli to profesjonaliści. Drugą rzeczą, którą zauważyłem była współpraca starszych i młodszych uczniów. Razem występują i widać, że czują się ze sobą naprawdę dobrze. I wreszcie same wrażenia artystyczne. Wszystko przygotowane, piękne stroje, a śpiew niektórych dziewcząt i chłopców sprawiał, że aż dreszcze przechodziły. Dziękuję za zaproszenie i koncerty w Biskupiaku polecam wszystkim. (Jacek Pawłowski)

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.