2016-11-21

Listopadowe ćwiczenia III Plutonu PDS

Dzień po Święcie Niepodległości III pluton Polowej Drużyny Sokolej spotkał się na zgrupowaniu w Lasach Kozłowieckich. Mimo niskiej temperatury Sokoli chętnie wzięli udział w zajęciach. Zaczęło się tradycyjnie - apelem. Po nim poszliśmy na czarowną polankę, by przypomnieć manewry wykonywane przy spotkaniu przeciwnika. Następnie, po praktycznym przypomnieniu zasad maskowania indywidualnego, przebyliśmy kawałek lasu szykiem ubezpieczonym i po podzieleniu na grupki upozorowaliśmy zasadzkę (część się zasadzała, część szła przez las i była atakowana).

Po zasadzkach czekała nas najtrudniejsza część dnia - atak na samochód. Musieliśmy cicho i skrycie podejść do niego tak, by nie zauważył nas wartownik. Na miejscu ze zdumieniem odnotowaliśmy obecność dwóch aut - po wysłaniu zwiadowcy wyszło na jaw, że mieszkanka pobliskiej miejscowości przyjechała wyprowadzić psy na spacerek po lesie. Z powodu IV Konwencji Genewskiej z 1949r. musieliśmy poczekać aż cywil odjedzie i dopiero wtedy przypuściliśmy szturm na samochód. Po akcji zebraliśmy się na apelu końcowym i upiekliśmy kiełbaskę na ognisku na dobry koniec dnia.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.