Międzyszkolny konkurs geograficzny dla uczniów klas gimnazjalnych
“Wędrujemy po mapie świata”

 

RELACJA Z I EDYCJI KONKURSU GEOGRAFICZNEGO
“WĘDRUJEMY PO MAPIE ŚWIATA”

Dnia 30 marca 2010 w naszej szkole po raz pierwszy odbył się międzyszkolny Konkurs Geograficzny pod hasłem: „Wędrujemy po mapie świata”. Składał się on z dwóch części: pierwszej dotyczącej wiadomości związanych z mapą, druga natomiast polegała na jej praktycznym wykorzystaniu. Do naszej szkoły przybyli uczniowie z całego województwa lubelskiego. Udział w konkursie wzięło 215 uczniów z 46 szkół. Uczestnicy z ogromnym zapałem przystąpili do testu sprawdzającego ich wiedzę z ulubionego przedmiotu.

„Konkurs owszem stanowił dla mnie wyzwanie, ale napisanie go było przyjemnością” – wypowiada się Paweł, uczeń Gimnazjum nr 3 w Lublinie, który geografią interesuje się już od sześciu lat, a inspiracją były dla niego filmy przyrodnicze, które oglądał już, jako małe dziecko. Konkurs wymagał od uczniów także bardzo szczegółowej wiedzy, jednak i z tym problemem uczestnicy zdołali się uporać jak twierdzi Maksymilian, uczeń „Biskupiaka”, który bliżej zainteresował się geografią, dzięki wcześniejszemu zamiłowaniu do historii. „Przedmioty te są ze sobą integralnie powiązane” – dodaje.

Nauczyciele z dumą wypowiadali się o swoich podopiecznych. Podkreślali pasje, dzięki którym przyswajanie tak dużej ilości wiedzy nie tylko poszerza ich horyzonty myślowe, ale dostarcza im także wielu przyjemności. Ponadto jak dodała jedna z nauczycielek Gimnazjum nr 1 w Bełżycach: „Takie konkursy stanowią świetne powtórzenie przed zbliżającym się testem gimnazjalnym”.

Sponsorem konkursu jest firma Eklips sp. z o.o. realizująca projekt pt. „Utworzenie portalu e-testy.pl – budowa bazy i sprzedaż cyfrowych systemów e-nauczania na poziomie gimnazjum.” Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Drodzy gimnazjaliści, jesteśmy przekonani o waszej wiedzy i posiadanych umiejętnościach. Pozostanie nam tylko trzymać za Was kciuki!

Reportaż z konkursu zamieszczony w Tygodniku “Nowy Tydzień”

Reportaż jako plik jpg

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu

 

 

 

                                                                                 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.