2016-10-17

32 Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie". - Wielu z nas ostatni raz było w Częstochowie lata temu razem z rodzicami. Tym razem sami podjęliśmy decyzję o pielgrzymce. Chcieliśmy wspólnie przeżyć drogę do 'Serca Polski'.

Odwiedzając Panią Jasnogórską odbyliśmy podróż nie tylko do innego województwa i pięknego klasztoru, ale również w głąb siebie. Pytaliśmy Boga o pragnienia naszych serc związane z naszą przyszłością. Młodzież zebrana w sanktuarium była dla nas świadectwem wiary, radości i jedności.

Dziękowaliśmy Panu i Jego Matce za naszą młodość, możliwość wzrastania i za siebie nawzajem. Ksiądz Arcybiskup podkreślał, że każdy z nas jest ważny dla Wspólnoty Kościoła. Poczuliśmy się odpowiedzialni za przyszłość Polski. Nabraliśmy odwagi do mężnego świadczenia o chrześcijańskich wartościach i świętości ludzkiego życia.

Dziękujemy wszystkim organizatorom. Będziemy miło wspominać ten dobry czas.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.