2016-09-20

VI Kongres Młodych Matematyków Polskich

W dniach 15-18.IX.2016 w Warszawie odbył się VI Kongres Młodych Matematyków Polskich. Uczestniczył w nim MATEUSZ SZYSZ z klasy IIIB naszego liceum. Gospodarzem tegorocznej edycji Kongresu był Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Kongres został objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Kongres Młodych Matematyków Polskich jest cyklicznym spotkaniem wybitnie uzdolnionych uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, służącym wymianie doświadczeń na temat matematyki i jej zastosowań na wielu płaszczyznach. Uczestnicy mają możliwość nie tylko wysłuchania wykładów specjalnie dla nich przygotowanych przez znanych i cenionych nauczycieli akademickich oraz innych uczniów, ale także prowadzenia inspirujących dyskusji między sobą oraz z profesorami uczelni wyższych. W kongresie wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Polski.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.