2016-06-07

Śladami Wikingów, z wizytą u Hamleta

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku klasy 2A i 2C wyjechały na pionierska wycieczkę do Świnoujścia, najbardziej północnozachodniego miasta Polski, skąd wyprawiły się jeszcze dalej – do Królestwa Danii.

Pierwsze dwa dni spędzone w Świnoujściu były czasem spacerów po plaży, okazją do rejsu statkiem czy pieszej wyprawy do przygranicznego niemieckiego Ahlbeck, a wypadający po drodze Dzień Dziecka został uczczony pizzą.

Drugi, zagraniczny, etap wyprawy rozpoczął się o 2 rano. Dwoma środkami transportu – autokarem i promem – podróżnicy dotarli do zamku Kronborg w Helsingør. Twierdza, wzniesiona na polecenie Eryka Pomorskiego, jako Elsynor jest domem Hamleta i można tam spotkać bohaterów dramatu Szekspira. Kolejnym etapem wyprawy była Kopenhaga, upalna, niezbyt duża i bardzo przyjazna dla odwiedzających.

Droga powrotna była długa, ale pełna wrażeń. Oczekiwanie na opóźniony prom zostało skrócone zbiorowymi tańcami pod autokarem, ku uciesze współoczekujących, a planowa przerwa w Świnoujściu - wypełniona zbiorową konsumpcją pizzy.

Pomimo trudów podróży – było warto. Szlak został przetarty i być może ktoś jeszcze zechce w przyszłości zamoczyć nogi w Bałtyku, być świadkiem pojedynku Hamleta z Laertesem, spotkać Małą Syrenkę i zjeść pizzę o 3 rano.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.