2016-04-30

Dni Filozoficzne

W dniach 21-22 kwietnia odbyły się w naszej szkole Dni Filozoficzne. W tym roku uczniowie Biskupiaka mieli możliwość wysłuchania wykładu (wzbogaconego prezentacją) i udziału w warsztatach dotyczących filozoficznych paradoksów nudy. Zajęcia przygotowali goście z Wydziału Filozofii KUL, a wśród nich nawet nasi Absolwenci.

Okazało się, że to co jedni uważają za coś nudnego, inni przyjmują jako coś fascynującego. Pani Maria Pleskaczyńska z Katedry Etyki Szczegółowej KUL pokazała nam nudę jako ciąg paradoksów, przypominając jednocześnie, że nuda wynika z tego, że każdy człowiek potrafi być ciekawy.

22 kwietnia uczniowie klas biologiczno-chemicznych z elementami bioetyki gościli u siebie na lekcji ks. dra Jacka Golbiaka, który przedstawił nam filozoficzne zagadnienia związane z początkami świata w kosmologii kwantowej. Przedstawione przez Gościa zagadnienia wywarły na uczniach ogromne wrażenie.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.