2016-03-04

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kazimierzu Dolnym

28 lutego 2016r., w niedzielę, odbył się bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaczął się o 10. Trasy były dwie: krótsza licząca 1963 m - 1963 to data śmierci ostatniego z Niezłomnych, „Lalka” - wiodła przez malownicze lasy i wąwozy wokół Kazimierza Dolnego. Dłuższa, mająca mniej więcej 5 km, ciągnęła się wzdłuż Wisły, w tym samym zacnym mieście, co poprzednia.

W przygotowaniu i koordynacji pomagała oczywiście Polowa Drużyna Sokola, z patriotyzmem za pan brat. Z powodu szczytnego celu biegu i ładnej pogody, udział wzięło bardzo wielu ludzi - młodzi, starsi, rodziny z małymi dziećmi, a nawet ksiądz w sutannie. Po samych zawodach najlepsi dostali medale, a każdy, kto chciał mógł spróbować wojskowej grochówki i jazdy konnej w stylu kawaleryjskim. Był to szlachetny gest pamięci wobec tych, którzy zginęli w walce za prawdziwie wolną Polskę.

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.