2016-01-13

Trzy rocznice

Dzień po Objawieniu Pańskim, 7 stycznia, w Archikatedrze Lubelskiej odbyła się msza święta w intencji wielkich Polaków, działaczy niepodległościowych: Ignacego Paderewskiego,  w 75. rocznicę śmierci; Romana Dmowskiego, w 77. rocznicę śmierci, a także uczestników powstania śląskiego. Oprócz licznych pocztów sztandarowych, uroczystość uświetnili obecnością swą członkowie Polowej Drużyny Sokolej. Po nabożeństwie towarzystwo udało się na Plac Litewski, by oddać honory przy pomniku. Mimo zimna na dworze każdy był zadowolony, że bierze w tym udział, bo obowiązkiem Polaka jest pielęgnować pamięć o bohaterach przeszłości i dbać o ich dobre imię.

Krótka informacja i kilka zdjęć znajduje się na stronie "Kuriera Lubelskiego":   http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/art/9263982,lublin-uczcili-pamiec-wielkich-polakow-przypomnieli-o-powstaniu-zdjecia,id,t.html

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.