Aktualności

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 10-11)

Wszystkim odwiedzającym strony Biskupiaka – Nauczycielom i Uczniom, Rodzicom i Absolwentom, Pracownikom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz radosnego wejścia w Nowy Rok 2015.

              Dyrekcja szkoły

 

 

8 grudnia o godz. 16 odbędzie się wernisaz wystawy podsumowującej projekt "Zapach, kolor, smak - zmysły na tropie miejskich tajemnic", w którym uczestniczyli nasi uczniowie.
11 grudnia 1934 roku oddano do użytku budynek naszej szkoły. Wydarzenie to pragniemy symbolicznie przypomnieć poprzez przeprowadzenie konkursów dla uczniów Gimnazjum i Liceum:

W ramach akcji charytatywnych, które odbyły się w naszej szkole w listopadzie zostało zebranych bardzo dużo słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.

W poniedziałkowe przedpołudnie (24 listopada) odbył się koncert laureatów VIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez MBP w Lublinie.

Dwudziestego drugiego listopada wspólnie z mieszkankami kiełczewickiego DPS-u obchodziliśmy andrzejki. Tego dnia nie zabrakło przede wszystkim uśmiechów, a także tańców i stosownej do nich muzyki.

Siódmego listopada rozpoczęliśmy naszą wycieczkę w Beskid Sądecki. Sprawdzona metoda księdza Grzegorza R. na to, „co by nam się wszystko udało” (2 dziesiątki różańca) znów zadziałała.

20 listopada, w przeddzień Dnia Życzliwości HELPsterzy obdarowywali chętnych uściskami, uśmiechami i naklejkami Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dwa dni poświęcone językom obcym to w tym roku 13 i 14 listopada. Rozegrane zostały kolejne edycje konkursów kulturoznawczych, wygrane przez drużyny z 2C liceum i 1gd z gimnazjum.
Na cmentarzu przy ul. Unickiej pochowany jest ks. Michał Słowikowski, dyrektor i nauczyciel dawnego Biskupiaka
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

Dnia 18 października 2014 roku grupa uczennic z XXI LO im. Stanisława Kostki w Lublinie wraz z grupą wojskową „Sokół” wyjechała na obóz wojskowy do Wąwolnicy.

W październiku, miesiącu bibliotek, z inicjatywy biblioteki szkolnej, długie (i nudne :-)) przerwy w Biskupiaku, wypełniły spotkania z poezją śpiewaną i książką

W czasie ferii sekretariat szkoły oraz księgowość przyjmuje interesantów w godzinach od 8.00 do 14.00.

W środę 28 stycznia w szkolnej auli o godz. 15:30 rozpocznie się koncert charytatywny na rzecz Julki Piskorskiej pod hasłem "Razem możemy więcej - wspólnie pomóżmy Julce stanąć na własne nogi".
Wystąpi p. Łukasz Jemioła i duet: Maciek Malec i Bernard Robak.
Wejściówką jest min. 5zł, a zebrane fundusze zostaną przekazane na leczenie dziewczynki.

Więcej informacji o Julce na stronie: http://www.julkapiskorska.pl/

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.